Mitä mieltä olette niistä, valmistuneet putkimiehet?
Ainakin LVI Kivireki , Lahden LVI Talo ja CR talotekniikasta jne ja monista muista firmoista törkeitä vastauksia kun kysellyt töitä, milloin haukutaan entisiä työntekijöitä tyhmiksi tai lonnijoiksi. Esim. aikusipuolen putkareita ei oteta ollenkaan
Eikö uusille tai valmistuneille putkareille anneta mitään mahista opetella alaa vaan heti vittuillaan ja potkitaan pellolle? Lahdessa tuntuu olevan helvetin monta putkifirmaa mutta taitaapi nekin olla sisäänpäin lämpeneviä eli ei uusia oppijoiota.
Miten Lahden kokoisessa kaupungissa liikaa koulutetaan putkareita. 2008 valmistumisen jälkeen ainoastaan yksi firma mihin päässyt töihin.
En halua mustamaalata ja toivottavasti tätä viestiä ei poisteta. Mutta en halua kuulla tai lukea yhtään vittuilevaa viestiä.
Lahden putkifirmat
3
1082
Vastaukset
- 2120 michigan avenue
Ei enää ikinään putkihommiin !!!
Typeriä pomojen perseennuolijoita koko putkirunkkareiden sakki.
Jokainen asentaja yrittää kampittaa toisensa ja uusi työntekijä on melkein suurin vihollinen jota pitää kampittaa alusta alkaen ja virheistä viserrellään pöhöposkista pomoa. - Anonyymi
Tulevana asiakkaana ainakin pelottaa Lahden surkea putkihenkilöiden osaamattomuus. Taloyhtiön putkiremppa tulossa ja miten valitsee sen vähiten huonoimman? Orimattilassa tosin on yksi hyvä ja täytynee katsella vielä muualtakin.
- Anonyymi00004
Kysykää Hollolan puolelta,löytyy ihan hyviä firmoja,ottakaa tarjous niin voitte hyväksyä tai hylätä,sikaa ei säkissä saa ottaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658