kesken 12+4

beuty.

Miksi taas kävi näin että just ku ehdittiin huokaista helpotuksesta että on riskiviikot ohi ja pari päivää sitten ehdittiin jo kertoa mummoille,pappoille,tädeille ja enolle.

En ole kunnolla vielä päässyt edellisestäkään yli,viimeks vuonna 08 kävi niin että meni 13 jotain kesken,miksi mulla menee aina näin pitkälle.

On tää nii väärin,kun jouduin taas kuitenkin kaameita pahoinvointeja kestämään ja muita kipuja/oireita monta viikkoa,eilen tuli maha niin kipeäksi että lähettiin päivystykseen ja keskenhän se oli menny.

Mua ei varmaan ole tarkoitettu äidiksi.

1

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onko tästä apua?

      :(

      Älä sano, ettei sua ole tarkoitettu äidiksi.

      Onko teillä lemmikkejä, siis kissaa? kania, marsua, hamsteria tms.? tai jotain lintuja? Kilpikonnia tms.? Tai onko jollain, jonka luona kyläilet useasti?


      Ystävälläni meni jatkuvasti kesken viikoilla 12 jotain - 13 jotain.
      Heillä oli kissa. No kun kissasta jouduttiin sitten muista syistä luopumaan, niin loppui keskenmenotkin.
      Joidenkin kuullut sanovan, että kun on joutunut luopumaan kanista, marsusta, hamsterista tms. niin on keskenmenot loppuneet.

      Ja yksi on se toksoplasmoosi. Se voi tulla muualtakin, kuin vain kissalta. Moni nisäkäs kantaa sitä, mutta useimmiten kissa. Sen voi saada myös huonosti kypsennetystä lihasta.
      Toksoplasmoosin vasta-aine testin saa tehtyä ihan tk:n labrassa. Minulle se tehtiin, eikä ollut vasta-aineita, joten tiesin, että minun täytyy olla varovainen etenkin kissojen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      275
      2460
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      300
      1324
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1221
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1211
    5. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1165
    6. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      1106
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      972
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      907
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      22
      860
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      777
    Aihe