Onko kokemuksia, että kääpiövillakoira olisi vanhemmiten muuttunut äkäiseksi? Tätä sanoi eläinlääkäri ku lopetti meidän 6v uroksen tänään.
Meiän koira muuttui 2vuotta sitten täysin. Ennen murisi kun katto sängyn alle. 2vuotta sitten alkoi murista, jos otti syliin, tms. Myöhemmin alkoi murista kun silitti. Loppuvaiheessa mä en edes uskaltanut silittää sitä. Mulle kun se eniten vielä kotona asuessa murisi, vaikka sillon mä olin se, joka sitä eniten hoiti.
Meiän Neppa oli aina koko ikänsä aran puoleinen. Vietiin se kerran koirapuistoon toisen koiramme kanssa, rupesi vinkumaan ja hyppimään minua vasten.
Lieköhän villakoirani muuttunut siitä kun taloon tuli narttukoira, joka "jyräsi" villiksen. Jättikokoinen koira sai kaiken huomion, etenkin muutettuani pois sieltä, enkä voinut ottaa hengitysliiton taloon koiraa mukaan.
Kääpiövillakoiran ärhäkkyys vanhempana.
2
128
Vastaukset
- kysyn vaan
Mulla on kaksi vanhempaa urosta ja on hyvänluonteisia, muuta en voi sanoa. Tuli mieleen oliko koiralla kipuja. Tutkittiinko koskaan selkää, hampaita ym? Kuulostaa kyllä siltä että arka koira olisi halunnut olla ainoa koira. Iso koiranne on voinut leikkiessä tai tahallaan satuttaa koiraa. Miksi vainisoa koiraa huomioitiin? itse annan koirille huomiota tasapuolisesti. Ettekö olisi voineet antaa villakoiraa johonkin rauhalliseen kotiin?
- Ikävä sua rakkain.
Alusta asti Nepalla oli korvat tulehtuneet. Eläinlääkäri olisi tehnyt avanteet, mutta sitten muutettiin eri kaupunkiin, niin toinen ell ei sanonut mitään, vaikka sanoin, että koko elämänsä ajan ollut korvissa ongelmia.
Kun taas Nepan siskolla oli jatkuvasti silmäongelmia, mitäköhän niillä muilla samoista vanhemmista syntyneillä pennuilla? Olis ihan jees tietää.
Nepan isä oli vihainen, murisi kun yritti silittää, johtuikohan Nepankin vihaisuus siitä. :o
Minä ite muutin soluun, jonne ei saanut ottaa eläimiä, kotiin jäi äiti ja sisko, jotka hellivät vain isompaa koiraa. En tiiä miksi.
Koskaan ei tutkittu mitään, ell oli myös sanonut, että puolenvuoden kuluttua pitää ottaa röntgen-kuvat hampaista, ei sitten otettu. Jotenki isomman koiran tulon jälkeen kukaan ei tuntunu välittävän pienemmästä.
Parempi oli antaa Nepan mennä koirien taivaaseen, ei ole hänellä enää kipuja. Tänään hänet haudattiin rakkaiden ystävien viereen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2124050Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112563Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382275Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801390Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861278- 481149
- 751027
- 59883
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu57844- 44802