Huoltomies Mainingin HALOO!"

Ihaillut olen niitä

Menit sitten kiusaa tekemään ja leikkasit ne kukat jotka joku sinne emännänkadun autotallin päähän laittoi meille iloksi omalla vaivallaan ja rahoillaan, kunnan maalle plun viereen. TODELLA TÖRKEÄÄ KIUSANTEKOA!

6

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asukas a

      Olisi voinut kuvitella että joku muu ne kaatelee, mutta että Huoltomies??!!

    • Terv. Maininki

      Ei ole tarkoitus, että Emännänkadulla joku viihtyisi, tämän takia olemme raksineet sieltä pois kaikki lasten leikkipaikat ja telineet keinuineen ja puistonpenkit, mamuja, huumehörhöjä, hulluja, linnanvenkuloita ja virolaisia reppumiehiä sopivasti sekoittamalla pidämme alueella jännitystä yllä.

      sen kun vaan maksatte mukisematta vuokranne.

      • asukas kanssa

        joo sille se vähän alkaa tuntumaan kun on vähän aikaa tätä menoa täällä seurannut.

        Oikeasti, haluaisimme viihtyä täällä mutta tuntuu että ollaan niin kateellisia ja katkeria jos köyhälistölläkin on jotain josta nauttia. Kukat ovat kauniita ja mitä kauniimpi ympäristö sitä viihtyisämpää kaikilla on, sekö niitä siellä ottaa päähän. itse kuvittelevat olevansa meitä parempia, monet heistä ei tervehdi kun vastaan tulevat. Katsovat vain nenänvarttaan pitkin jos sitäkään. Juoruillaan ihmisten asioita ja mitä kenelläkin asunnoissaan on jos siellä käyvät.... Jollei ole tavaraa liikaa niin sitten on liian vähän, aina on jotain marinan aihetta kuitenkin.
        Niin onhan se kamalaa kun joutuu köyhiä vuokralaisia katselemaan yleensä ollenkaan ja kaikkein kamalinta on jos niillä on jotain sellaista jota ei itsellä ole, esim. viihtyisyyttä.


    • Narsisti kammoinen

      Paraisilla olemme naapurusten kanssa istuttaneet tulppaaninsipuleita kaupungin puistometsikön reunalle vuosikausia ja kerran kesässä niittäneet ruohon.Oli kaunista keväisin se tulppaani alue.Sitten viime keväänä uusi naapuri oman tonttinsa lisäksi alkoi ruohonleikkurilla parturoimaan parin sentin sängelle kaiken kerran viikossa.On näet punkin pelkoa,siitepöly allergiaa,pulukammoa,jänisruttoa ja vatsahaavaa,keliakiaa... kaiken syy on kasvillisuus! Itse sanoisin että NARSISMI on päällimmäinen vaiva.

    • kesä kaikilla

      Jotain hulluutta varmaan liikkeellä, kaasunaamarit päälle ettei tartu... ;(

    • ihailia toinen

      No nyt ne auringonkukat kukkii hienosti, mutta pitää niitäkin jonku välillä siellä repelemässä käydä :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      78
      4709
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2033
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1732
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      174
      1353
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1211
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1076
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      973
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      946
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      902
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      273
      894
    Aihe