"Henkilöstöresurssien vuoksi Villi Vonkka keskittyy loppukauden pelkkään majoitustoimintaan (sekä karavaanarit että mökkiläiset) ilman tansseja ja tapahtumia. Mahtavia ja onnistuneita tapahtumailtoja takana, kiitos niistä :) Kaikki tiedustelut Akilta sähköpostitse [email protected]"
Ihanaaa!!!!
villiä menua
18
729
Vastaukset
- pillitpussiinvonkka
Rahat loppui?
- Juri Sti
Hävisipähän aiempi Vonkan Väkeä parjannut ketju. Taisi mennä poliisitutkintaan, oli siinä sen verran kunnianloukkauksia. Syksymmällä saavat näm kirjoittelijat odotella kutsua kuultavaksi. Oikein!
- kansa tietää
Minä kirjoitin poistettuun viestiin, että Aki Karjalainen oli yhden kesän yrittäjä Puolangan Hepokönkään kahvilassa. Uusin saman kirjoituksen ja odotan mielelläni kutsua "kunnianloukkaustutkintaan".
Lisään vielä typeryksille, että sanavapaus on edelleen olemassa Unionin jäsenvaltiossa, nimeltään Suomi.
Pikkukeput ja kepujen juoksupojat eivät ole erityisessä julkisen kritiikin suojeluksessa, vaan päinvastoin näitä pikkukähmäreitä on tarkkailtava erityisellä mielenkiinnolla. Äidin pullamössöt ovat edelleen äidin pullamössöjä... - ihmettelijäkin
Niinpä. Koko ketju katosi.
Vaikka siinä oli osa tekstiä, jota ei olisi tarvinnut kai poistaa? - Juri Sti
kansa tietää kirjoitti:
Minä kirjoitin poistettuun viestiin, että Aki Karjalainen oli yhden kesän yrittäjä Puolangan Hepokönkään kahvilassa. Uusin saman kirjoituksen ja odotan mielelläni kutsua "kunnianloukkaustutkintaan".
Lisään vielä typeryksille, että sanavapaus on edelleen olemassa Unionin jäsenvaltiossa, nimeltään Suomi.
Pikkukeput ja kepujen juoksupojat eivät ole erityisessä julkisen kritiikin suojeluksessa, vaan päinvastoin näitä pikkukähmäreitä on tarkkailtava erityisellä mielenkiinnolla. Äidin pullamössöt ovat edelleen äidin pullamössöjä...Rupesiko pojulla housuihin tuulemaan?
- Kemi Sti
Juri Sti kirjoitti:
Rupesiko pojulla housuihin tuulemaan?
Kyllä karjalaisen kepulipojulla tuli housuihin.
- vaaalit
ihmettelijäkin kirjoitti:
Niinpä. Koko ketju katosi.
Vaikka siinä oli osa tekstiä, jota ei olisi tarvinnut kai poistaa?kuntavaalit tulosssa, ei riskejä ;-(
- kauhiaa
Meillä kävi jo kepun piirisihteeri pihalla henkseleitä paukettelemassa - kauhiaa!!!!
- kepu pettää aina
onko kepupellet opetellet jostakin uuden termin -henkilöstöresurssit?
Vonkan tapainen paikka pyörii vain omalla ankaralla työpanoksella, enkä usko että kepupellet oisivat halukkaita tekemään oikeaa työtä. Jos olisivat miksi Hepoköngäs pyörii nyt saman naisen pyörittämänä kuin aiemmin? - persuu
SEOlla on nippu Perussuomalinen-lehtiä, lukekaa niitä!
- Justin Case
Ei ehken kannata liikoja PeruSSuomalainen- lehteä lueskella. Vastuuttomat PeruSSuomalaiset ajavat Ääliöjojtajansa johdolla omia kannattajiaan perikatoon. Se kun on silleen, että eurosta luopuminen koettelee eniten teitä tuulipukuPeruSSuomalaisia, ei niinkään meitä varakkaampia hemmoja.
- Orvokki Pentti
Nyt onkin hyvää aikaa keskittyä kun matkailukausi on takana.Joko se muuten ensi kesänä käynnistyy se Kainuun hienoin kesäteatteri siellä Vonkalla,niin huhut kertovat.Näyttelijöiksi kelpaa vain ammattilaisia ja poliitikkoja jopa ihan ministeritasoa.Harrastajat kelpaavat vain koirien kusitolpiksi.Kyllä siitä hyvä tulee, tarinat ovat jo nyt kuin Grimmin veljeksillä aikoinaan.
- monet kesäteatterit
Satuitko käymään Hyrynsalmen kesäteatterissa tänä kesänä, oli muuten hyvä esitys ja harrastajanäyttelijät kyllä saavat olla ihan huoleta osaamisestaan, heistä olisi suurimmasta osasta jopa ammattilaisiksi, olivat sen verran hyviä roolissaan. Ei puhettakaan koirien kusitolpiksi.
- mökö
Hienoa, että Vonkka on toiminut pari kesää hyvin. Paikat kunnossa, hyvä palvelu ja mukavaa ohjelmaa.
Paremmin ei oikein tuota Vonkkaa ole kukaan ikinä pyörittänyt. - hillihonkka<
Uudessa Y-K :ssa ulkomaalaisturisteja oli haastateltu Vonkalla ja ihmettelivät miksi roskapöntöt pursuavat yli?Voisikohan tästä mennä sanomaan kellekkään,he tuumaavat.Voihan sitä yrittää sanoa va ei taija paljo auttaa.
Että se siitä paikkojen kunnosta. - Dubainin eno
piti tulla Dubaista asti Karjalaisten kepulaisveljeksiä ojentamaan, heheheee :))))))
- mamama-aaa
Mukana haju kait myös???
- antiklepulla
Ostivat nyt kepulaiset Ylä-Kainuun hiljaiseksi tämän päivän lehdessä isolla ilmoituksellaaan. Ei kirjoitella enää Dubain paskajuttuja vast edes. Rahhaa on ja se näkkyy!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748