itellä tällainen Pask.a. Moottori Rytkyttää ja täristää tyhjäkäynnillä, missä vika? Antaa kierroksia niin hyvin ulisee. Hieman käynti parani kun vaihtoi kaasarin edessä olevan alipaine/kiihdytyspumppu osan, "Mikä lie oikealta nimeltä" oli luultavasti kalvo rikki tästä ku sihinää kuulu, mutta vaihtamani osa oli myös varmaan rikki ku edelleen sihisee hieman, koska tämä osa oli varaosa autosta. Eli miten lähtis paranteleen käynti ongelmia??
Carina 2 -88
9
327
Vastaukset
- TIedoton687
Tietoo?
- kerralla kuntoon
Mulla on jäänyt nurkkiin tuollainen peruskorjattu -88 Carinan 1,6l kaasari . Kalvot siis uusittu ja sillai. Hyvin kehrää, kun kerran kokeilin. Sulla saattaa myös olla alipainevuotoa jossain putkistossa. 80e:lla lähtee. sähköposti [email protected].
- tiedetään tiedetään
Tutki ne ailipaine letkut yleensä niissä vika,jossain letkussa pieni hius halkeama.Eli ilmaa saa ja rytkyttää sen takia.
- romun omistaja
Elikä vielä tohon lisäksi, että tyhjäkäynnillä ei käy ku kolmella pytyllä ja ku kierroksia nostaa niin silloin käy neljällä, välillä sit käy tyhjäkäynnilläki neljällä ja taas välistä tekee sen et ei käy ku kolmella. missä mättää?
- a
Todennäköisesti kaasarissa, tai siihen liittyvissä alipaineosissa, tai polttoaineensyöttöosissa. Seos on niinpaljon pielessä, että se ei syty kunnolla.
Koska vika on pahimmillan tyhjäkäynnillä on se silloin todennäköisimmin alipaineen vuoto. Tutki noita vaikka starttisprayllä. - Romun omistaja
a kirjoitti:
Todennäköisesti kaasarissa, tai siihen liittyvissä alipaineosissa, tai polttoaineensyöttöosissa. Seos on niinpaljon pielessä, että se ei syty kunnolla.
Koska vika on pahimmillan tyhjäkäynnillä on se silloin todennäköisimmin alipaineen vuoto. Tutki noita vaikka starttisprayllä.kiihdytyspumpusta vuotaa ilmaa, eli kauhea sihinä kuuluu, se kalvo vissiin rikki. Mistäkään saisin uuden kiihdytyspumpun?, eli missä nuita myydään? olen yhden käytetyn kiihdytyspumpun vaihtanu ja se oli kans p a s ka. eli kyllä uusi olisi paras, että loppuu nuo prkl. sihinät ja suhinat.
- Romun omistaja
Romun omistaja kirjoitti:
kiihdytyspumpusta vuotaa ilmaa, eli kauhea sihinä kuuluu, se kalvo vissiin rikki. Mistäkään saisin uuden kiihdytyspumpun?, eli missä nuita myydään? olen yhden käytetyn kiihdytyspumpun vaihtanu ja se oli kans p a s ka. eli kyllä uusi olisi paras, että loppuu nuo prkl. sihinät ja suhinat.
Elikkä tohon äskeiseen lisäksi, että onko tuo kiihdytyspumppu nimeltä? miksi sitä luulen, eli messingin värinen ja siihen menee kaksi letkua ja on kolmella pikku pultilla kaasarissa kiinni. ? Ja mistä näitä saa uusia tilattua?
- Romun omistaja
Romun omistaja kirjoitti:
Elikkä tohon äskeiseen lisäksi, että onko tuo kiihdytyspumppu nimeltä? miksi sitä luulen, eli messingin värinen ja siihen menee kaksi letkua ja on kolmella pikku pultilla kaasarissa kiinni. ? Ja mistä näitä saa uusia tilattua?
?
- harvinaista herkkua
Romun omistaja kirjoitti:
?
Vaihda koko kaasari. Multa saat satasella peruskunnostetun ja vähän ajetun kaasarin. Paimiosta löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2184270Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k223299Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2611908Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,51317Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381207Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1581148Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin96855- 63745
- 176730
- 30727