Onko tullu mustikkaa

Täällä etelässä päin on mustikkaa aika hyvin, mitenkäs muualla.
4154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jokos ne on kypsiä, meinasin lähteäkkii poimimaan pakastimeen mustikoit ja puolukoit mutta luulin että ne vasta syksymmällä oli valmiit.. pitää lähtiä joku päivä tässä tutkimaan.

mitä teette ite marjoista jotka poimitte? itte meinasin tehä parit piiraat nyt ja loput pakkaseen talveks lämpimiä marja keittoja ja tietty piiraita.

Äänestä

Täällä savossa myös on mustikkaa ihan hyvin. Tänään kävin poimimassa piirakkamarjoja. Myös marjarahkaa tykkään tehdä. :)
Ei muuta kuin metsään noukkimaan vitamiineja talveksi!

Äänestä

Minäkin olin Savossa poimissa. Mutta, kun ei ollut koppasia mukana, niin poimin niitä omaan luonnon reikään. Keitin niistä mustikkasoppaa, ja mies tykkäsi kamalasti

Äänestä

Oulussa on jo mustikat kypsiä ja paljon ja sioja näyttää olevan. Naminam!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marjaan menossa kirjoitti:

Täällä etelässä päin on mustikkaa aika hyvin, mitenkäs muualla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu