Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

appiukko vonkaa taas seksiä

Kirjoitin aiheesta jo aikaisemmin tänne, mutta en löydä keskustelua.

Appiukon (leskeytynyt, minä eronnut) kanssa olemme hyvissä väleissä. Olemme taas mökillä viikonlopun. Hän on alkanut taas vongata seksiä, vihjailee ja yrittää lääppiä. Itseäni inhottaa. En todellakaan ole hänen kanssaan minkäänlaisessa parisuhteessa ja ällöttää ajatus. Siksi pysynkin täysin selvin päin, ettei tule mitään mokia. Ärsyttää ja kuvottaa. Täytyy rajoittaa näköjään taas näitä viikonloppukäyntejä, jos tuohon mennään. Viimeksi hän alkoi vaatia, että tarvitsee seksiä kerran viikossa - minulta! Kun muita ei kerran ole. Tahtoisin kuitenkin säilyttää välit, mutta vain kaveripohjalta.
135380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Teidän perhehän on kuin kauniissa ja rohkeissä. Kohta huomaat olevasi oman ex miehesi äiti yms.

Jos sinua oikeasti inhottaisi, niin et sitä tänne kirjoittaisi tälläiseen ryhmään, etkä toisaalta kyllä menisi epämieluisan kanssa mökille.....

Äänestä

En tiennyt, minne muuallekaan kirjoittaa, kun en usein tätä palstaa seuraa.

Äänestä

Mut oikeesti.....

1. sano sille sille ex appiukolle, että et ole hänelle mikää muu kuin entinen miniä ja lasten ukki.

2. älä mene minnekkää mökille, jos appesi provosoituu.

Kyllä sen jokainen uskoo kerrasta. Ei se ole edes luonnollista, että tuolleine liki sukulaisen kanssa teet mitää.... eikä leskeys ole mikää tekosyy tai sinun tarvi tuntea mitää myötätuntoa seksuaalisesti..

Äänestä

Jos appi vielä ahdistelee niin voisit suositella menemistä tänne että saa raukka pimperoa haha :D http://bit.ly/Meh12j joku tän taiskin jo postata mutta oli kyl toimiva härdelli...

Äänestä

Ymmärrän tilanteesi oikein hyvin. Minulla on myös varsin haluttava miniä, mutta minulla on toki järki päässä. Parasta olisi, että kerrot avoimesti appiukolle, jos et halua, että hän läehentelee. Muuten hän saattaa jatkaa kuvittelua.

Äänestä

Mikäs siinä. Annat vain appesi vietellä sinut. Eihän tuo ketään haittaisi kun olette molemmat vapaita. Pullo viiniä ja kynttilänvaloa siitä se lutviutuu ja hyvät välit säilyy. Turha on pihdata jos kerran noin hauska tilanne.

Äänestä

Mulla oli sama tilanne just tossa joulun aikaan. Oltiin appiukon kanssa joulukuusivarkaissa. Ei oltu ihan selvinpäin, vähän glögiä siinä oli röpötelty. Multa niin vain kävi että multa tippui housut juuri kun sain kuusen kaadettua. Appiukko oli heti kärppänä melansa kanssa soutamassa takana. Hetken se tuntui hyvältä mutta sitten alkoi ällöttää.

Olen nyt raskaana mutten oikein ole varma kenelle? Miehelleni vai hänen isälleen vai naapurin miehelle vai hänen pojalleen. Mitähän pitäisi tehdä.

Äänestä
  • kannattaa ehkäsy huolehtia jos appiukolle annat piimppaa.

    Äänestä

Tommosille appiukoille jatsarilla nivusiin ja nyrkillä turpaan,aika horojakorasia pitää olla,varsin toi edellinen,idiootti

Äänestä

Anna appin vähän kastaa...ei se järvi soutamalla kulu.

t. Appiukko

Äänestä
  • Mene sinäkin horo sinne oikealle järvelles soutamaan. Nainen on toki paljon enemmän kuin järvi!

    Äänestä

  • Ällöttävää kirjoitti:

    Mene sinäkin horo sinne oikealle järvelles soutamaan. Nainen on toki paljon enemmän kuin järvi!

    Ootko nyt tosiaan ihan varma, että nimimerkki Appiukko on vielä lähes vuotta myöhemmin täällä lukemassa tota sun vastausta? Oikeesti, miks ihmiset kaivaa esiin näitä ikivanhoja avauksia ja kommentoi niihin kuin ne olisivat ihan uusia?

    Äänestä

Huomasin vasta äsken, että tämä on taivaan vanha ketju. Mutta silti sanon, että tämä asia kuuluu tuonne Suhteet/ suku on pahin.

Ja siitä voin jatkaa, että joskus se oma suku tai vasta puolen suku on syy myös olla yksin tai ottaaa avioero. Ratkaisu voi olla syvä keskustelu siitä, mitä oman siipan suku oikee tekee, ja kohdellaanko siellä kaikkia ihmisiä tasapuolisesti. Se oma puoliso voi olla kaikkein pahin.

Tällä asialla ei ole mitää tekemistä seksin kanssa. Ja paljonko ihmisiä pelastuisi, jos asioita ajateltaisiin tarkemmin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ei jaksa kirjoitti:

Kirjoitin aiheesta jo aikaisemmin tänne, mutta en löydä keskustelua.

Appiukon (leskeytynyt, minä eronnut) kanssa olemme hyvissä väleissä. Olemme taas mökillä viikonlopun. Hän on alkanut taas vongata seksiä, vihjailee ja yrittää lääppiä. Itseäni inhottaa. En todellakaan ole hänen kanssaan minkäänlaisessa parisuhteessa ja ällöttää ajatus. Siksi pysynkin täysin selvin päin, ettei tule mitään mokia. Ärsyttää ja kuvottaa. Täytyy rajoittaa näköjään taas näitä viikonloppukäyntejä, jos tuohon mennään. Viimeksi hän alkoi vaatia, että tarvitsee seksiä kerran viikossa - minulta! Kun muita ei kerran ole. Tahtoisin kuitenkin säilyttää välit, mutta vain kaveripohjalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu