Pari viikkoo nii alkaa lukio

Jännittää
4131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Selvä? Ei lukiota kannata jännittää!

Äänestä

Muista tehä paljon kavereita ja pitää tenttimiittejä ennen kokeita sitten!

Äänestä

ite samassa tilanteessa. ei tosin jaksa kiinnostaa yhtään, eli samalla meiningillä ku tähänki asti

Äänestä

Itellä alkaa abivuosi, helppohan se on kuin mikä ku otin paljon kursseja ekalle vuodelle ja painoin niska limassa kursseja. Nyt on kiva keskittyä vaan oleellisiin eli kevään ylppäreihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


P16 kirjoitti:

Jännittää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu