mikä

kierränkierrän

nimi pelillä?muistaisin että siltapeli,mutta en ole varma.pelasin ala-aste ikäsenä sitä iltiksessä(80luvulla)enkä ole kyseiseen peliin senjälkeen törmännyt.

siinä kierrettiin ympäri pelialautaa,jossa välillä olki nuolia jotka näyttivät jouduitko eteen-tai taaksepäin.

mistäköhän sellasen pelin vois saada?

3

789

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistorikaspeli

      Siltapeli nimeltään ja tehty usassa. Keltainen muovinen pelilauta ja eriväriset marmorikuulat. Minulta löytyy, mutta ei myytävänä. Alkuperäispakkauksessa vieläpä. Itse pelasin sitä jo 70-luvulla. :D

      • Muistorikaspeli1

        Unohdin mainita, että peliin kuuluu kaksi pop-o-maticia, eli nopansekoittajaa. Muovinen pelilauta on täynnä reikiä, johon nuo marmorikuulat sopii.


      • Muistorikaspeli2

        Voittaja oli se, joka sai kaikki marmorikuulat ensin pelilaudan keskellä olevaan saareen. Kuutosen tultua noppaan, sai uuden painalluksen pop-o-maticilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1044
    2. 65
      913
    3. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      898
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      882
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      49
      811
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      684
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      649
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      526
    Aihe