Onko saarella ilmaisia langaton internet WiFi alueita. Läheskään kaikista hotelleista ilmaista intenettiä ei löydy mutta miten on löytyykö, Puerto Rico, Ingles, Las Palmas alueilta ilmaisia internet alueita.
Löytyykö WiFi
Läppärit
15943
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Löytyy... joistain baareista ja ravintoloista esimerkiksi Playa del Inglesistä Greenfieldin allasalueella olevalta sauna/baarialueelta. Olikos se se Mummola? Siellä kävin kerran olueella ja internettiä selaamassa.
Hotellimpalm oasis maspalomas siellä on ilmainen langaton verkkomhotellimalueella ja huoneistoissa.
Los Salmonesin poolbarissa on WLAN.
lähes jokaisessa kahvilassa on netti...ei tarvitse edes omaa pc ottaa mukaan? Mihin sitä lomalla pc tarvitsee....Salkkari ei näy sillä kaista ei kestä liikkuvaa kuvaa...sähköpostin voi katsoa kahvilan koneella.
Onko tollolla luetun ymmärtämisvaikeuksia? Ymmärsitkö kysymyksen, ja jos (ja kaikesta päätellen kun) niin mitä tulet sössöttämään kahviloitasi? Pelle...
edelleen miksi lomalla tarvitaan omaa pc? Miksi? Sähköpostin voi lukea kännykästä mutta mihin sitä läppäriä tarvitaan...kerro minulle...pelle...
Eikö loma ole lomaa varten....ja ihan turha sanoa että olen yrittäjä....90% ei ole vaan aivan normi työläinen tai työtön kun Kanariasta puhutaan.
Vastataan tähän vanhaan viestiin; ihmisillä on erilaisia tarpeita ja joidenkin elämään kuuluu myös sen oman läppärin mukaanotto reissulle.
Tuon iänikuisen väitteen ettei saarilla näe liikkuvaa kuvaa voisi jo vähitellen haudata!!
Jo vuosia sitten esim. suomimokkula paikallisella kortilla tarjosi nopeampia yhteyksiä kuin mitä vasta nyt on suomessa saatavilla!
Wifi verkoista sen verran että ihan normilaskurilla millä suomessakin nopeuksiaan katsoo toimii myös saarilla, joten kun nopeus ylittää 600mbs/s, niin sen telkkarin katsominenkin onnistuu ja kun mennään yli megan yhteyksiin, niin mitään ongelmaa ei ole elokuvan katsomisen suhteen.
Ihan pienenä vinkkinä Tv-kaista on hyvä jos haluaa reissullaan katsoa salkkareita!!
http://www.tvkaista.fi/login/
Nautinnollisia iltoja telkkarin parissa!! ;)
T. Vilperi
Miten paljon tuo tvkaista maksaa tunnissa Vodafonen kautta?
no mistä helvetistä luulet että se aikoo ottaa pcn mukaan? opettele lukemaan ja tule sitten arvostelemaan muita, KIITOS.
Takavuosina Canterasissa oli ilmainen WiFi, mutta nykytilanteesta en tiedä.
Aika monella hotlalla on nykyään langaton verkko käytetettävissä ja sen tunnuksen saa respasta joko maksullisena tai ilman maksua.
Inglesistä olen kanssa joskus löytänyt ilmaisen verkon, mutta kyllä pääsääntöisesti joku nykyään haluaa euroja niistäkin, kuten lentoasemalla; siellä oli WiFi jota joskus käytinkin, mutta meni jonkun yhtiön alaisuuteen, niin johan olis pitänyt luottokorttia vinguttaa sen takia. Kiitos ei!
Esimerkiksi Puerto Ricossa Shopping Centerin Pappatunturi-baarissa on ilmainen
wlan. Toimii kuin junan vessa, nopee ja ei pätki.
Apartamentos Montecarlo, Puerto Ricossa Shopping Centerin vieressä. Ilmainen wlan ja toimii sisällä lomahuoneistossa ja allas-alueella.
Suomalaisella kännykkäliittymällä ei ole halpaa surffata kanarialla.Puhelin kun hakee koko ajan jotain dataa,niin kahen sadan lasku tuli seuraavassa puhelinlaskussa vaikkei nettiä juurikaan ollut käytetty.Lasku oli tasan kaksi sataa,olis voinut olla enempikin mut siinä oli ulkomaandata rajoitettu kahteen sataan.Nyt on estetty kokonaan,nettikahviloissa on ilmaista,vodafonen nettitikku kuukaudeksi maksoi viime talvena reilu 50e.
Teneriffalla.. jos siis sitä tietoa tarvitset on free WIFI Mundo ilmainen. Ei kyllä toiminut miniläppärillä.
Kyllä löytyy ja skulaa kans. Tzekkaa www.met-laspalmas.com. Good hunting