Kauhee peikko
Maisa Torpan mies
kahviola
5919137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
kuka se sit on ees?
Pizza peku marokko?
Kuvaa kehiin tai en usko!!
Varajeesus!! ei nuista ponnaripojista ole tosimiesten hommiin.ite pitää mennä.
kaunotar ja hirviö, mutta kummin päin
ei juma, tuoko oikeesti!? Mä luulin, että se olisi joku komia liikemies niin kuin tuksulla, tai semmoinen suomenruotsalainen poju, kuten Maralla.
No on kyllä onnenpekka toi hippi, kun saa noin kauniin muijan itelleen. Varsinkin nyt kun Maisa tuskin enää kauheasti nakuilee julkisesti.
Ehkä tuo on vaan joku vappu kuva, tai mikälie ^^
hepusta tulee huumeet ja pillerit mieleen. ettei olis "liikemies""
olisi kyllä mielenkiintoista tietää miten tuommoinen hippi ja bilerinsessa ovat oikein tavanneet :D ei tuu heti mieleen, missä kaksi noin erilaista ihmistä voisi toisensa tavata... tuskin ainakaan samoilla kulmilla liikkuvat :D
Toisaalta en yhtään ihmettele, että oli niin kiire naimisiin ja lapsia hankkimaan.
Maisan näköinen pinnallinen kaunotarhan löytäisi hetkessä komeaa seuraa.
No onnea sit vaan nuorelle parille... :D
Vaikea kuvitella häntä joksikin kauppias suvun liikemieheksi, en meinaan ostaisi heti ensimmäiseksi autoa tms. tuon näköiseltä kaverilta :)
Liian pelottavaa :D
Onpa törkeää arvostella täällä Maisan miestä, hän ei tietääkseni ole julkisuuden henkilö. Ja itselleen Maisa sen miehen on ottanut, ei teidän silmäänne miellyttääkseen. Tiedä vaikka kuinka kiva ja hauska mies hän on..
Ei tässä kukaan arvostele, omapahan on päätös kenet ottaa.
Oletin vain, että bikinimissillä olisi joku bodari poikaystävä, mutta mikäs siinä.
Varmasti mukava kaveri, mutta huikee ero aina niin laittaununeseen Maisaan :)
Maisa on kyllä yksi suomen kauneimmista, varmasti hieman kateellisia kavereita tuollakin hepulla. Ei sitä jokainen pääse naimisiin missi kaunottaren kanssa.
En tiedä mikä parrankasvatus-kuva tuo on tai läppä mutta Maisan mies on oikeesti ihan sen tyylinen mitä Maisalle vois kuvitella eli komea vaalea hyväkroppainen pintaliitopoju....On siis oikeasti hyvännäköinen ja Maisan tyylinen "pintaliitäjä"mies, ei mikään ton kuvan näköinen hampuusi :D
Ja aika kaukana HIPISTÄ...ajelee hienoilla autoilla jne....:D
mun on nyt pakko pilata teijän keskustelu, mutta tuo kuva on vapulta ja kyseessä on tekoparta yms muut vermeet :D:D:D:D:D:D hahhahahaha
Harmi ku yhteiskunnan elätit vain lissääntyy ja nopeeta tahtia.
Minä olen Aten joskus aikaisemmassa elämässä tuntenut hyvinkin. Ei ollut yhtään diiva tapaus vaikka ulkonäköä oli ja vanhemmilla rahaa jota kautta hänkin mukavasti eleli. Sittemmin Helsinkiin muuton jälkeen saattoi vähän nousta pissi päähän mutta en tiedä yhtään miten nykyään on. Kovasti Atte aina halusi olla jonkinlainen julkkis itsekin :)
Ja mitä tuohon jääkiekkoiluun tulee niin vaikka ei uraa siitä hänelle tullut niin kyllähän Atte kiekkoa on pelannut.
Hyvä juttu että muutti takaisin Poriin. Jossain vaiheessa Helsingissä asuessa meinasi meno käydä vähän liian villiksi jo. Koitahan Atte pysyä kaidalla tiellä jatkossakin, sinulla on nyt perhe huolehdittavana. Kaikkea hyvää!
No eipä se Maisakaan osannut olla pettämättä. Hyvää avioeroa ja tsemppiä Atelle..
Joo, Maisa petti miestään hänen parhaan ystävänsä miehen kanssa!!! Onnea vaan koko nelikolle, siinä on monen elämä mennyt piloille...
Raha ratkaisee ja etenkin kun kyseessä miljoonat ;) Eipä tartte Maisan enää töissä käydä ja saa päivisn vain shoppailla miehen rahoilla!
Kumma ettei seiska ole saanut vihiä Torpan pettämisjutusta. Lähti kuulemma lataamaan akkujaan Kellokoskelle jäätyään kiinni kaverin sängyssä.
Siis oikeesti? Pettämiseenkö tää juttu lopahti?!
Eiköhän se oo pyörinyt vähä kaikkialla jo pitemmän aikaa, tais tehä liian nuorena lapsen ei kiinnosta tavallinen avioelo. Ikävä vaa lapsen ja siipan vuoks tällänen
Pettämiseen lopahti! Antakaa nyt joku seiskalle vinkkiä, itse en uskaltanu kun pitäs nimesä jättää :D!! Mut 100% varmaa tietoa on, että parhaan ystävänsä miehen kanssa meni sänkyyn, nyt on paras ystävä romuna, ja varmasti kaikki muutkin! Olin katsovinani, että Rovaniemelle lähti Maisa pakoon, varmaan jätti lapsensa miehelleen...Parempi ois varmaan et ottasivat kokonaan lapsen pois...Olihan tuo Maisa facebookistakin hetken poissa, sillon kun tämä kohu oli pahimmillaan...Se paras ystävä kyllä jaksaa facessa jakaa tätä tarinaa, siitä tieto siis peräisin..
Vaikuttaa mielenkiintoiselle ja erittäin mehukkaaaalle juorulle. Mikä sen tyypin etunimi on. Tosi törkee teko omaa miestä kohtaan, jos vielä aviovuoteessa jumppas?! Perhe hajoaa äidin moraallittoman käytöksen takia, kun se lapsi sen ymmärtää voi olla että ei siinä kehity läheisetkään välit.
Kovin kevytkenkäinen nainen sitten loppujenlopuksi..
Tinderistä Maisakin jo löytyy.
Kai Maisalla joku uus on jo?
kuka on maisa torppa?
Siis löysinköhän oikean Mira M. Toi Mirahan on UPEA? Mitä mies on ajatellut pettäessään tai Maisa? Huh huh..
Makuasia. Maisa on mun mielestäni paljon kauniimpi. Maisa vaan on yksi Suomen kauneimmista naisista.
Eipä kestänyt liitto kauan, no ainakin lapsi on tehty ja elatukset kunnossa. Meinaakohan Maisa tulla takas silikonijulkkikseks vai pysytellä piilosilla?
No mikä tää ommi-homma oikein sit on? Ku seiskassa oli et Maisa panis nykyään Antti Erkinjuntin kans?? Siinä on kyllä kaks penaalin tylsintä kynää löytäny toisensa..
Tommistahan tämä kaikki alunperin lähti. Tommi oli Maisan parhaan ystävän mies, kenen kanssa hän meni sänkyyn. Yhden illan juttu siis, mutta avioero, parhaan ystävän ja lapsen menetyksethän siitä seuras...
Hahahah, Maisan uusin insta päivitys, makoilee rannalla, ja kuvassa lukee "vois mennä huonomminkin"?!? Jos se ei oo tarpeeks huonosti menemistä, et menettää miehensä ja parhaan ystävänsä huoraamisen takia, poika otetaan huostaan jne jne...Mut on se kato hyvä et ehtii ottaa kuitenki aurinkoo ja nauttii elämästä :DDDDD
Oliko ne jo kuulutukset ottaneet Rovaniemellä pyhänä? On kyllä nopeata toimintaa, mutta kiekkoilijathan on aika sähäköitä.
MIRA MANSIKKA kyseessä. Pistäkää seiskaan tai hymyyn vinkki!!
https://www.facebook.com/mira.mansikka?fref=ts
Tsemppiä Atte! Onneksi pääsit tuosta muijasta eroon, eipä vaan olisi voinut enää törkeämmin sua kohdella. Osanotto myös Miralle.
Maisa olet hirviö.
Ai niin minä en ole kuullut että lapsi olisi Maisalta huostaan otettu mutta isälleen on jäänyt kylläkin. Ilmeisesti yhteisestä sopimuksesta? Atte onkin varsinainen superisä joten eiköhän pojalla paremmat oltavat ole kuin vieraassa kuviossa äidin ja uuden isän kanssa. Jos se juttu ei sitten kuitenkaan kestä, sitä vain ajattelin.
Mira vie sä se Atte ;) näytä minkä virheen maisa meni tekeen!
Vai että pullien tuoksuinen äiti. Tarkoitti kai "kullien tuoksuinen" :(
Eikö Atte anna lasta maisalle? Oliko Atte väleissä tän Tommin kanssa? Voimia Atte! Mikä tän Tommin sukunimi on?
Minäkin haluan tietää mikä tämän Tommin sukunimi on. Kuulostaa varsinaiselta lahjalta maailman naisille, not.
Tommi Kärki, ilmeisesti joku Keravalainen bensalenkkari.
vähänkö toi mira mansikka on muuten hot hot hot!!!!!maisa torppa taas kuiva kalkkuna
Ihmiset ei täällä tiedä näköjään mistään mitään, selvitelkää asioita ennen näihin juttuihin uskomista! :D
suus kii Maisa!!
Ihmiset ei täällä tiedä näköjään mistään mitään, selvitelkää asioita ennen näihin juttuihin uskomista! :D
Kuulemani mukaan toi Tommi ei ole liittynyt mitenkään Aten ja Maisan eroon. Tainnut olla Maisalla suhteita ihan muihin henkilöihin ja monikossa henkilöihin.
Niin no kun Tommi seurusteli Miran kanssa, joka oli Maisan hyvä ja pitkäaikainen ystävä, niin oli miten oli mutta ei voinut Tommikaan sitten pitää pippeliään kurissa. Taisi oikein vihata Miraa kun halusi noin pahasti satuttaa.
Faktaahan on että täällä juorupalstalla on lähestulkoon kaikki ihan täyttä kuraa. Täällä kaikki luulevat tietävänsä asiat paremmin, kuin asianomaiset itsekään. Täällä tuskin kukaan asianomainen näitä asioita itse avautuu ja haluaa levittää. Ja sillon kun asioita levittää muut, jotka ei tiedä mitään, niistä kehittyy kasa paskaa joita nimimerkillä läheltäseuranneet levittävät ja luulevat tietävänsä totuuden, vaikka vääristelevät asioita mistä ei tiedä mitään.
Eikö tuo Maisan mies ollut ainakin 10v häntä vanhempi? Toivottavasti oli avioehto, ettei Maisan mallikeikoilla tahkotut miljoonat mene jakoon :) Eipä näytä Maiskukka kauheesti surevan, instaan pukkaa biitsikuvia ja hymy korvissa, no mikäs siinä.
Uskon että pelkkää esittämistä on instassa ja muualla että hyvin menee..todellisuudessa on poru kurkussa kun Nakkilan muuttokuorma lähtee kohta kohti Kontula vuokrakasarmia.
Haha niinpä :D maisa menetti kaiken. Noloja ne aiemmat kommentit kuinka on saanut kaiken ja aikoo olla uskollinen yms. Alle 2v avioliittoa kesti. Voi maisa... Joskus pitää ajatella perhettä eikä pillua.
Mitä kateria päivityksiä mira mansikalla on!?
Maisa on vallan polulla. Turhasta julkkiksesta joka on miehenvaihdon ”ylioppilas” voi Suomessa tulla vaikka ministeri jolla on takalauta.
Arvaa minkä puolueen ehdokkaana Mais on seuraavissa vaaleissa?
kyllä maisa osaa olla julkkis, koittaa toista mustamaalata perkeles mikä tekoperse..atte koit kestää...
Kyl olette DORKIA! Maisal ei ole tekoa tän syyte homman kans, luuletteko idiootit että jokainen katkeroitunut loru johtaa kahden viikon pudukeikkaan? Vaik syyttömänä siel olikin.
ai oli syyttömän? ja maisa ittekö siellä piipittää...sillai petaa ku lataa ei ku ...ööö.maisa o aiva urpo..turhin julkkis...taas...