Kohta 7 vuotta

kulunut aikaa siitä kun Tarja Turusen ja Nightwishin tiet lähtivät eri suuntiin. Ja edelleen jotkut trollit/joku trolli jaksaa päivästä toiseen asiasta vääntää täällä. Ajatelkaapas kuinka tyhjää sen trollin/niiden trollien elämä olisi jos Tarja ei olisi saanut potkuja yhtyeestä. Millä täyttää elämänsä (tai "elämänsä") jos ei voisi haukkua jonkun yhtyeen henkilöstöpolitiikkaa anonyyminä suomi24:ssä. Eli loppujen lopuksi näiden trollien pitäisi olla kiitollisia Nightwishille siitä, että ovat saaneet sisältöä tylsiin päiviinsä. Itse olen kiitollinen siitä, että yhtye tekee musiikkia nautittavakseni. Ja vieläpä saan lisäksi kuunnella Tarjan soolotuotantoa, joka sekään ei hullumpaa mielestäni ole.
11192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei kysymys o Tarjasta vaan...... ei jaksa kattoa ku tyhmä jengi palvoo tavisbändiä, moni ei varmaan tunne tod. hyviä bändejä /musiikkia jne. NW takoo vain rahaa .. and nothing more.

Äänestä
  • Miksi sinua liikuttaa se mitä bändejä muut ihmiset kuuntelevat?

    Äänestä

Kyllä pahimmat Tarjasta jauhajat löytyvät nyky NW:n fanien takaa. Itsehän olette kaivaneet esiin jotain 7 VUODEN takaisia sähköposteja jne. Täällä ei keskustelua oikeastaan synny, jollei viesteissä ole mainittu sanaa Tarja. Hyvällä ja pahalla. Nyky NW faniehan tehtävä se on kirjoitella mukavia juttuja tänne. Mitä sitten vaikka Anette-trollit hyppäävät kehiin...teidän tehtävänänne on kannustaa nyky NW:tä. Mutta unohtakaa itse se Tarja ja Tarjan tekemiset!

Äänestä
  • Turpa kiinni siitä Tarjasta. Ei kiinnosta!

    Äänestä

Anetten myötä bändiin palasi ILO!

Äänestä

Hiljattain Marco Hietalaa haastateltiin Kuopio RockCockin yhteydessä. Marco sanoi muuun muassa, etttä Anetten aikana Nightwish on muuttunut maanläheisemmäksi Tarjan aikaan verrattuna ja että Nightwish on nykyään enemmän rokkibändi kuin Tarjan aikoihin.

Äänestä

Itse se tyrkky on muuttunut maanläheisemmäksi. Muka musiikin takia on musabisneksessa.... rahan takia, vallan takia, ihmisten palvonnan takia jne. , tekopyhä se karikatyyri-viikinki on!

Jokainen jolla on edes väh.tajua musiikissa ymmärrä, että NW EI OLE MIKÄÄN ROKKIBÄNDI!!!

Ja ihan turhaa kuvitella että on muita äkykkäämpi ja karismaattisempi jne.jne.,koska se ei ole totta.

Äänestä

  • Taidat olla niitä tyypillisiä tekovaatimattomia suomalaisia, jotka itsekin haluaisivat olla jotain, mutta puivat vaan nyrkkiä taskussa ja purkavat katkeruuttaan ja kateuttaan toisten menestymisestä nimimerkin suojissa.

    Haukkua räksytät tuntematta sen paremmin kyseistä henkilöä. Et voisi olla enempää väärässä. Se sattui kohdalleen, että hän on maanläheinen (se muuten on positiivinen ominaisuus!), mutta sitä hän on ollut ennenkin - on myös lahjakas pitkän linjan muusikko, joka välittää aidosti faneistaan ja perheestään. Häntä PYYDETÄÄN mukaan erilaisiin projekteihin ja haastatteluihin, ei niihin tarvitse olla tyrkyllä. Jos hän kieltäytyisi niistä, niin varmasti sinä valittaisit siitäkin.

    Äänestä

Marco Hietala ei yritä olla mikään vale-viikinki. Hän on oma itsensä. Joittenkin silmissä Marco voi näyttää viikingiltä, Väinämöiseltä, Gandalfilta jne. Eivät viikingit ole keksineet miesten pitkää partaa ja sen korostamista tai koristamista eri tavoin, sellaiset käytännöt ovat paljon vanhempaa perua. Esim. jo Egyptin faaraoilla oli valepartoja.
Marco Hietala koki köyhyyttä ennen kuin häntä onnisti vuosikymmen sitten Nightwishiin pääsyn myötä. Hänellä ei aina ollut rahaa ruokaan eikä asunnon vuokraan, silti hän halusi jatkaa musisointia. Olen vilpittömästi iloinen, että Marcon taloudellinen tilanne on parantunut niistä ajoista.

Äänestä

Marcolla upea ääni, sopii erinomaisesti Nightwishiin. Samalla myös hyvä supliikkimies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kamalasti merkkejä kirjoitti:

kulunut aikaa siitä kun Tarja Turusen ja Nightwishin tiet lähtivät eri suuntiin. Ja edelleen jotkut trollit/joku trolli jaksaa päivästä toiseen asiasta vääntää täällä. Ajatelkaapas kuinka tyhjää sen trollin/niiden trollien elämä olisi jos Tarja ei olisi saanut potkuja yhtyeestä. Millä täyttää elämänsä (tai "elämänsä") jos ei voisi haukkua jonkun yhtyeen henkilöstöpolitiikkaa anonyyminä suomi24:ssä. Eli loppujen lopuksi näiden trollien pitäisi olla kiitollisia Nightwishille siitä, että ovat saaneet sisältöä tylsiin päiviinsä. Itse olen kiitollinen siitä, että yhtye tekee musiikkia nautittavakseni. Ja vieläpä saan lisäksi kuunnella Tarjan soolotuotantoa, joka sekään ei hullumpaa mielestäni ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu