mikä on kun koneella on video jos toinenkin, 2 viikkoa sitten ne toimivat hyvin, mutta nyt melkein jokaisessa kuuluu välillä vingahduksia ja kova menee palikoiksi ja palautuu taas. onko siinä jokin virus vai mikä niitä pilaa?
videotiedostoissa häikkää
mage
186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olisko näyttökortti vetelemässä viimeisiään ja tuuletin vingahtelee? Avaa koneen koppa(virtapiuhat irti). Katso onko näyttökortin tuuletin pölyn täyttämä, jos niin puhdista se.
Tai, Onko näytönohjain kunnossa? Mene ohjauspaneeliin ja avaa järjestelmä ja laitteisto ja laitehallinta. Avaa näytöt ja päivitä näytönohjain. Mikä on järjestelmä? XP? 98? vai mikä? Xp:ssä laita Xp:n levy CD-asemaan ja päivitä sillä tai jos on näyttökortin oma CD, niin sillä. Tai sitten samalla kun olet katsonut sen tuulettimen, niin katso kortin merkki ja malli.Tuolta saat ohjaimen jos on häikkää sen kanssa.
http://www.mbnet.fi/ajuriapaja/etusivu.asp