Mulla on synnytyksestä 6vk ja oon miettinyt että palautuuko lantio koskaan takaisin samoihin mittoihin kuin ennen raskautta? Raskauden lopussa lantio levisi eikä ole edelleenkään samoissa mitoissa kuin ennen. Tuon lantion palautumisen eteen ei kai voi tehdä yhtään mitään? Kaikki vanhat housut, farkut ja hameet menisi muuten jalkaan mutta ottaa lantiosta kiinni. Pitääkö koko vaatevarasto laittaa uusiksi :/ Ja nyt ei siis ole kyse mistään läskistä lantiolla.
Lantion palautuminen?
2
203
Vastaukset
- sama juttu täällä
No minulla on synnytyksestä kolme kuukautta, eikä ole vielä palautunut. Eli ehkäpä ei palaudu ollenkaan. Enkä edes synnyttänyt alakautta, vaan sektiolla, joten kyse tosiaankin on raskauden aikaisesta lantion löystymisestä.
- sama juttu täällä
Lisätään vielä, että minulla ei ole leventynyt niin paljoa, että koko vaatevarasto menisi uusiksi, mutta tiukimmat housut saa kyllä unohtaa. Peilistä muutoksen kyllä huomaa ja se on pelkästään mieluinen muutos, koska olen aina ollut todella kapealantioinen ja enemmän suoraa vartalomallia, kuin tiimalasia. Nyt lantio on saanut vähän kurveja. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815380Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151262- 103895
- 78821
- 41793
Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56767Kuinka monesti olet itkenyt?
Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i132763- 56754
- 48752
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss43749