Mulla on synnytyksestä 6vk ja oon miettinyt että palautuuko lantio koskaan takaisin samoihin mittoihin kuin ennen raskautta? Raskauden lopussa lantio levisi eikä ole edelleenkään samoissa mitoissa kuin ennen. Tuon lantion palautumisen eteen ei kai voi tehdä yhtään mitään? Kaikki vanhat housut, farkut ja hameet menisi muuten jalkaan mutta ottaa lantiosta kiinni. Pitääkö koko vaatevarasto laittaa uusiksi :/ Ja nyt ei siis ole kyse mistään läskistä lantiolla.
Lantion palautuminen?
2
209
Vastaukset
- sama juttu täällä
No minulla on synnytyksestä kolme kuukautta, eikä ole vielä palautunut. Eli ehkäpä ei palaudu ollenkaan. Enkä edes synnyttänyt alakautta, vaan sektiolla, joten kyse tosiaankin on raskauden aikaisesta lantion löystymisestä.
- sama juttu täällä
Lisätään vielä, että minulla ei ole leventynyt niin paljoa, että koko vaatevarasto menisi uusiksi, mutta tiukimmat housut saa kyllä unohtaa. Peilistä muutoksen kyllä huomaa ja se on pelkästään mieluinen muutos, koska olen aina ollut todella kapealantioinen ja enemmän suoraa vartalomallia, kuin tiimalasia. Nyt lantio on saanut vähän kurveja. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537532Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2632283
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662057Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561110Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661065