Ilkeämielisiä juoruja,vääriä lausumia lähimmäisestä,takanapäin puukottajat,näitä ikävä kyllä löytyy tästä paikkaunnasta ja paljon.Toivoisin niille jotka juoruaa takanapäin,että ihmiset huomaisivat miten katkeria he ovat ja niillä ei muuta tekemistä ole,jos jollakulla menee paremmin kuin sinulla,älä puhu takanapäin,tule kertomaan henk.koht. asianomistajalle.Tunsitko piston? Syytä olis.
Pahansuopaisia!
valnutrevoli
12782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Nykyään Äänekoskella vaikuttaa niin monenlaiset ihmiset. Ennen vanhaan oli paremmin, kun kaiken maailman pohjoisen Keski-Suomen juntit eivät melskanneet nurkissa.
Amiksen ja kauppiksen takia niitä on tänne jäänyt liikaa. Menisivät takaisin pakettipeltojensa reunaan seisomaan ja vatkaisivat lehmiään.
Ja kuinkahan hyvin Äänekoskella sitten menisi ilman "pojoisen Keski-Suomen juntteja"? Ainakin jäisivät nekin eurot saamatta, jotka itse kukin sinne tuo...Eipä se mikään niin iso kaupunki ole, että olisi juurikaan varaa elvistellä.
Jos vaihdettaisiin heidät suolahtelaisiin. He voisivat siellä käydä järvessä uimassa. Kaikki voittaisivat.
Osataan sitä muuallakin harrastaa vahingoniloista, pahansuopaa ja ajoin valheisiin nojautuvaa juoruilua.
Mutta noin ylipäätään pidän tuohon kansalaisryhmään kuuluvia "ihmisen irvikuvia" lähinnä vastenmielisenä ja hyljeksittävänä joukkiona. Suuri osa heistä on aivokuolleita, koska mielikuvitus ei riitä keksimään muuta tekemistä. Ei ole ihmisen evoluutio kiihkeästi edennyt, kun tuollaisia vielä esiintyy suuressa määrin. Valitettavasti.
Sellaista se valitettavasti on siellä Äänekoskella, en ymmärrä miksi siellä niin moni kadehtii toisia ja tämän vuoksi alentuvat tuohon kaikkeen mitä kirjoitit. Koita jaksaa ja asetu tuon kaiken yläpuolelle.
Kylläpäs siellä on vaikeaa asua,muuttakaa muualle sieltä. Kaikilla muilla paikoilla on paremmin. Ihmiset puhuvat ja ajattelevat vain hyvää toisistaan.
kyllä äänekoskella on myös kyttääjiä ja semmoisia ihmisiä jotka on ottanut jonkun perheen silmätikuksi . ja on myös semmoisia perheitä jotka ovat todella lapsellisia vaikka monella on useampi kuin yksi kersa .kyllä kyttääjiä tällä paikka kunnalla riittää se on varma.
fuckkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkdaPolice
Miksi välitätte siitä mitä muut teistä puhuu? Kyllä ne ihmiset toisillakin paikkakunnilla juoruaa ihan yhtälailla.
MIksi välitätte? No siksi, koska valheellinen juoru saattaa aiheuttaa merkittävää haittaa toisen elämälle. Tämä pitäisi monen louskuleuan tajuta, ennen kuin alkaa suu vaahdossa harrastamaan panantahtoista juoruamista.
nin kyllä sen myös pitäisi kateiden ihmisten kanssa tajuta että kateus on paha asia ja saa myös pahaa aikaan joku voi olla jopa lapselle kade jos lapsi sattuu olemaan kauniimpi kuin oma lapsi . se on todettu ja myös nähty ja vielä jopa aikuiset naiset. eikö äänekoskella voida todellakaan sietää jos on kauniita ihmisiä .
Äänekoski on junttien vallassa.