Korkorommi jatkaa jytkettään ja hinnat sekä kysyntä on super nousussa vuokrista nyt puhumattakaan. Nyt on vuokraveivarin kyyti kylmää. Ok-paronin asumiskulut rommanneet rutkasti kun pankille maksettava kuukausierä on tippunut lähes puoleen vuodesta 2008. Kukaan hullu ei näillä -(miinus) koroilla lainaa turhaan lyhentele. Raha on täysin ilmaista ja velkaa pitää olla. Tästähän on ollut lehdissä kun miljardööreilläkin on asuntovelkaa ja varmaan olisi valuuttaa maksaa pois. On tämä elämää täällä paremmissa ok-piireissä.
Spruuiiittsssssssss!
Ok-paroni
360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuh tuh tuh ilmaa vaan tulee vaikka yrittää spruiiiiskauuuttaaa pitkin reisiä, niin tyhjät pussit on.Zorbas jytke saattohoitaa korkoa 87,45 asteen kaakko kulmaan. mikäs tässä ollessa!. sprruuuuiiiitiitititti tuh tuh spruuuuiiiits
mites kassulla
huutaako masentava blackmetal taustalla? joitin mukana vähän progea miten menee??? pera ja make tykkää toisistaan ahmet leikkii leegoilla, mitkä on trähtänyt vuokran noustessa pitkin pinttynyttä ysäri muovimattoa.
Taas rommaa. Korkozorbas jytkii tosissaan, euriborit vapaassa pudotuksessa ja asuntojen hinnat hyvässä nousukiidossa. Ajoissa ostaneet on kuninkaita tosin vielä ehtii viimeiseen vaunuun. Jos nyt jää kyydistä menee loppu elämä asemalla eli elementti vuokrakassulla.
Elementtivuokrakasarmilääväkuutio on just hyvä paikka asua, sinne mieleni janoaa... tervetuloa kaikki piukkikset kunnn rentun käsiteltäviksi.