Meitä Ladisteja kiinnostaa luonnollisesti myös olympialaiset ja erityisesti P-Korean menestyminen. Eikä ole tarvinnut pettyä ... pieni mutta urhoollinen veljeskansamme on pärjännyt kisoissa erinomaisesti. Kolme kultaa ( Suomella tasan nolla .... siis N O L L A ) kertoo omaa kieltään P-Korealaisten satsauksista urheiluun ja terveellisiin elämäntapoihin. Saisimme ottaa oppia P-Koreasta ettemme jatkuvasti löisi päitäitämme Urjalan mäntyihin. Vielä kerran HURRAA Ladalle ja P-Korean menestyville urheilijoille !!!
P-Korea/Lontoo 2012
5
193
Vastaukset
- Kanto.
Ei aina maan koko ratkaise mihin se pystyy. Siihen vaikuttaa koko lailla monet seikat. Maan kansa halu näyttää että kotimaan puolesta tehdään mahdollisemman hyviä suorituksia olympialaisissa ja MM kilpailuissa. Pohjois-Korea on kaikenlaisissa kauppa saartoissa ja muun syrjinnän kohteena sekä poikoteiden kohteena. Kuitenkin se pystyy kilpailemaan tasaveroisesti ns. rikkaiden valtioiden kanssa. Olen samaa mieltä että Pohjois-Koreassa ollaan satsattu kansan eteen kaikkivoitava, siitä ovat hyvät tulokset esim. urheilukilpailuista.
- Epätoivoinen...
Täysin persaukinenkin maa menestyy olympialaisissa kun panostaa kansan ruokkimisen sijasta täysillä dopingiin.
- Ladafever
Aika epätoivoista flöittiä heittelet. Ei taida kantti kestää tunnustaa että Suomi kahlaa K A U K A N A P-Korean takana kun puhutaan huippu-urheilusta. Yritäähän voi keksiä vaikka mitä tekosyitä mutta mitallitaulukko kertoo kylmää faktaa. Suomessa ollaan vain liiaan L A I S K O J A tekemään T Ö I T Ä. Olet varmaan myös kuullut lauseen "syytön kunnes toisin todistetaan".
- Ladanever
Ladafever kirjoitti:
Aika epätoivoista flöittiä heittelet. Ei taida kantti kestää tunnustaa että Suomi kahlaa K A U K A N A P-Korean takana kun puhutaan huippu-urheilusta. Yritäähän voi keksiä vaikka mitä tekosyitä mutta mitallitaulukko kertoo kylmää faktaa. Suomessa ollaan vain liiaan L A I S K O J A tekemään T Ö I T Ä. Olet varmaan myös kuullut lauseen "syytön kunnes toisin todistetaan".
Tässä on todisteita rajan takaa Kiinasta:
http://www.iltasanomat.fi/muutlajit/art-1288488576499.html
Voi vain kuvitella miten lapset veitsi kurkulla treenaavat Pohjois-Korean terroristivaltiossa.
- Ex-ladisti
Pitää oikein muistuttaa, että kaikki Ladalla ajavat ihmiset eivät tue P-Korean kommunistidiktatuuria ja kansan teurastamista kommunistieliitin ökyelämän kustantamiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä752306Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa502229SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622025Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171801Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön861251Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.741143HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a362941023Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T322952Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah100913- 59872