Kokemuksia?
Lammi vai Lakka
4
340
Vastaukset
- Lammi rulez
On... Lammi kyykyttää!!
- Lauri Laurinpoika
Kyykyttääkö Lammi asiakasta? Kokemuksia? Jos markkinajohtajuus on noussut päähän, se on oikeasti mahdollista. Täytyypä katsoa tarkemmin.
- Älkää jämeräläiset
Lauri Laurinpoika kirjoitti:
Kyykyttääkö Lammi asiakasta? Kokemuksia? Jos markkinajohtajuus on noussut päähän, se on oikeasti mahdollista. Täytyypä katsoa tarkemmin.
...viitsikö. Mitäs sille mahtaa jos joku vaan hoitaa asiansa paremmin ja myy enemmän ja parempaa tuotetta. Kai siitä ylpeä saa olla.
- digiaasi
Ainakin itsellä juuri pöydällä olevissa tarjouksissa 250m2 talo on lammilla noin 20 000 euroa kallimpi tarjous. Harkot, kattorakenteet, ontelolaata, ovet, ikkunat ja rakennesuunnittelu. Pistää väkisin miettimään edullisempaa vaihtoehtoa. HB:lla harkoissa paras äänieristävyys uretaanieristeen vuoksi jota kannattaa myös miettiä.
Lammin rakennesuunnittelu näyttäisi olevan poikkeuksellisen kallista ja toimitetaan olikos nyt kuopiosta käsin. Eli jos tarvitset käytejä työmaalla kannattaa hankkia oma suunnittelija mieluummin.
Tarjous kuitenkin korjataan rakennesuunnitelmien valmistuttua niin vaihtoehtona myös itsellä on teettää rakennnesuunnitelmat ja massalaskenta. Lopulta ottaa vain pelkät harkot määrien perusteella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk893707Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna921959Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll871783- 1441642
- 1621483
Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.651478Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur981453Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1671402Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j1001324- 861287