Kokemuksia?
Lammi vai Lakka
4
358
Vastaukset
- Lammi rulez
On... Lammi kyykyttää!!
- Lauri Laurinpoika
Kyykyttääkö Lammi asiakasta? Kokemuksia? Jos markkinajohtajuus on noussut päähän, se on oikeasti mahdollista. Täytyypä katsoa tarkemmin.
- Älkää jämeräläiset
Lauri Laurinpoika kirjoitti:
Kyykyttääkö Lammi asiakasta? Kokemuksia? Jos markkinajohtajuus on noussut päähän, se on oikeasti mahdollista. Täytyypä katsoa tarkemmin.
...viitsikö. Mitäs sille mahtaa jos joku vaan hoitaa asiansa paremmin ja myy enemmän ja parempaa tuotetta. Kai siitä ylpeä saa olla.
- digiaasi
Ainakin itsellä juuri pöydällä olevissa tarjouksissa 250m2 talo on lammilla noin 20 000 euroa kallimpi tarjous. Harkot, kattorakenteet, ontelolaata, ovet, ikkunat ja rakennesuunnittelu. Pistää väkisin miettimään edullisempaa vaihtoehtoa. HB:lla harkoissa paras äänieristävyys uretaanieristeen vuoksi jota kannattaa myös miettiä.
Lammin rakennesuunnittelu näyttäisi olevan poikkeuksellisen kallista ja toimitetaan olikos nyt kuopiosta käsin. Eli jos tarvitset käytejä työmaalla kannattaa hankkia oma suunnittelija mieluummin.
Tarjous kuitenkin korjataan rakennesuunnitelmien valmistuttua niin vaihtoehtona myös itsellä on teettää rakennnesuunnitelmat ja massalaskenta. Lopulta ottaa vain pelkät harkot määrien perusteella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082475
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401624Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1411276Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2911073Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3141036Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe561012Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen22965- 55926
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19804Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58783