Lapsena esiintynyt poliisi narautti nettipedofiileja Israelissa

Totuus ei...

Toinen näkökulma luvattuun maahan:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012073115903605_ul.shtml

"Israelissa poliisi kertoi tiistaina pidättäneensä yli 30 pedofiiliepäiltyä.

Internetissä uhreja etsineet epäillyt saatiin kiinni kolmen kuukauden työn tuloksena.

Operaatiossa nuori naispoliisi esiintyi lapsena puhelinkeskusteluissa pedofiiliepäiltyjen kanssa. Hän oli esiintynyt sekä 12-vuotiaana tyttönä että poikana.

Poliisien kerrotaan myös käyneen epäiltyjen kanssa netissä chat-keskusteluja, joiden aikana epäillyt näyttivät itsestään sopimattomia kuvia.

Epäiltyjä syytetään lapsipornon hallussapidosta ja jakamisesta, tapaamisista alaikäisten kanssa ja raiskauksista. He ovat iältään 20-57-vuotiaita. "

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näkökohta

      Israelissa asuu paljon ulkomaalaisia työntekijöitä, ikävä kyllä.
      Myös parisataatuhatta laitonta maahanmuuttajaa Sudanista ja Eritreasta. Suomessakin on rikollisuus lisääntynyt kolmanneksella ulkomaalaisen maahanmuuton seurauksena. Kun ei ole oma maa, ei mitään väliä. Onneksi kyseinen "rinki" saatiin kiinni. Lisäksi terrorismi on aivan omaa luokkaansa siellä kuin muualla maailmassa.

    • Mikähän

      mahtoi olle alkuperäisen kirjoittajan viesti. Ilmeisesti se itsetään selvä asia, että Israel on ihan samanlainen valtio kuin mikä tahansa muukin valtio. Myös siellä on lieveilmöitä ja poliiseja, jotka jahtaa rosvoja. Saman tarinan olisi voinut kertoa mistä tahansa maasta.

      • ...

        Hyvää työtä Israelin poliisilta. Toivottavasti samanlaiset luvat saadaan Suomenkin poliiseille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      174
      2047
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      85
      1489
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1414
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      12
      1172
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      40
      1066
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      993
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      42
      908
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      96
      854
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      815
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      775
    Aihe