Toinen näkökulma luvattuun maahan:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012073115903605_ul.shtml
"Israelissa poliisi kertoi tiistaina pidättäneensä yli 30 pedofiiliepäiltyä.
Internetissä uhreja etsineet epäillyt saatiin kiinni kolmen kuukauden työn tuloksena.
Operaatiossa nuori naispoliisi esiintyi lapsena puhelinkeskusteluissa pedofiiliepäiltyjen kanssa. Hän oli esiintynyt sekä 12-vuotiaana tyttönä että poikana.
Poliisien kerrotaan myös käyneen epäiltyjen kanssa netissä chat-keskusteluja, joiden aikana epäillyt näyttivät itsestään sopimattomia kuvia.
Epäiltyjä syytetään lapsipornon hallussapidosta ja jakamisesta, tapaamisista alaikäisten kanssa ja raiskauksista. He ovat iältään 20-57-vuotiaita. "
Lapsena esiintynyt poliisi narautti nettipedofiileja Israelissa
3
168
Vastaukset
- Näkökohta
Israelissa asuu paljon ulkomaalaisia työntekijöitä, ikävä kyllä.
Myös parisataatuhatta laitonta maahanmuuttajaa Sudanista ja Eritreasta. Suomessakin on rikollisuus lisääntynyt kolmanneksella ulkomaalaisen maahanmuuton seurauksena. Kun ei ole oma maa, ei mitään väliä. Onneksi kyseinen "rinki" saatiin kiinni. Lisäksi terrorismi on aivan omaa luokkaansa siellä kuin muualla maailmassa. - Mikähän
mahtoi olle alkuperäisen kirjoittajan viesti. Ilmeisesti se itsetään selvä asia, että Israel on ihan samanlainen valtio kuin mikä tahansa muukin valtio. Myös siellä on lieveilmöitä ja poliiseja, jotka jahtaa rosvoja. Saman tarinan olisi voinut kertoa mistä tahansa maasta.
- ...
Hyvää työtä Israelin poliisilta. Toivottavasti samanlaiset luvat saadaan Suomenkin poliiseille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093