Toinen näkökulma luvattuun maahan:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012073115903605_ul.shtml
"Israelissa poliisi kertoi tiistaina pidättäneensä yli 30 pedofiiliepäiltyä.
Internetissä uhreja etsineet epäillyt saatiin kiinni kolmen kuukauden työn tuloksena.
Operaatiossa nuori naispoliisi esiintyi lapsena puhelinkeskusteluissa pedofiiliepäiltyjen kanssa. Hän oli esiintynyt sekä 12-vuotiaana tyttönä että poikana.
Poliisien kerrotaan myös käyneen epäiltyjen kanssa netissä chat-keskusteluja, joiden aikana epäillyt näyttivät itsestään sopimattomia kuvia.
Epäiltyjä syytetään lapsipornon hallussapidosta ja jakamisesta, tapaamisista alaikäisten kanssa ja raiskauksista. He ovat iältään 20-57-vuotiaita. "
Lapsena esiintynyt poliisi narautti nettipedofiileja Israelissa
3
170
Vastaukset
- Näkökohta
Israelissa asuu paljon ulkomaalaisia työntekijöitä, ikävä kyllä.
Myös parisataatuhatta laitonta maahanmuuttajaa Sudanista ja Eritreasta. Suomessakin on rikollisuus lisääntynyt kolmanneksella ulkomaalaisen maahanmuuton seurauksena. Kun ei ole oma maa, ei mitään väliä. Onneksi kyseinen "rinki" saatiin kiinni. Lisäksi terrorismi on aivan omaa luokkaansa siellä kuin muualla maailmassa. - Mikähän
mahtoi olle alkuperäisen kirjoittajan viesti. Ilmeisesti se itsetään selvä asia, että Israel on ihan samanlainen valtio kuin mikä tahansa muukin valtio. Myös siellä on lieveilmöitä ja poliiseja, jotka jahtaa rosvoja. Saman tarinan olisi voinut kertoa mistä tahansa maasta.
- ...
Hyvää työtä Israelin poliisilta. Toivottavasti samanlaiset luvat saadaan Suomenkin poliiseille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 763418
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753137Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683012On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662671Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442182- 611739
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251707- 351705
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181689- 601628