Mistähän Savonlinnasta tai lähiympäristöstä löytyisi hyvä luiska, josta saisi laskettua vajaa 6-metrisen veneen vesille ja johon voisi jättää auton ja trailerin parkkiin loman ajaksi?
Olen valmis ko. palvelusta myös jotain maksamaan, joten saa olla maksullinenkin paikka.
Auto ei ole neliveto, joten luiskan pitäisi olla betonia tms. ainakin veden yläpuoliselta osalta, että saa sen veneen vielä ylöskin :-)
Veneenlaskupaikka Savonlinnassa?
3
2967
Vastaukset
- Järki hoi!
Ei sitä autoa ja traileria nyt siihen luiskalle voi jättää. Mites muut sitten pääsis siihen?
- nojoojoo
Ilokallionlahti,Heikinpohja,Tuokkolanlahti...
- Anonyymi
Savonlinnassa on suomen surkeiten järjestetty veneenlasku mahdollisuus. Vaikka paikka on "solmukohdassa" ja varmaan lisäisi kaupungin mielenkiintoa tälläkin saralla, niin asiaan ei ole panostettu yhtään! - ei ainutta laskupaikka missä olisi saattolaituri.
Ei 2000-4000kg veneitä lasketa ilman saattolaituria, saati sitten nosteta ylös. Uskomatonta ettei kaupunkia kiinnosta yhtään tämä homma. Esim. Lahdessa on useita saattolaiturillisia laskupaikkoja, vaikka ollaan vaan "Päijänteen jatke"
Onneksi on helppo äänestää jaloilla, tankataan vene ja masu muualla ja jatketaan matkaa. ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3111200- 538865
- 1375425
- 1443724
- 693628
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353584- 403318
- 572638
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak682339- 311872