Minä niin toivon että se tapahtuisi. Esko antaisi anteeksi ja eläisivät taas yhdessä perheenä.
Martina ja Esko takaisin yhteen
mur-melii
20639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Sateita lupailee taas loppuviikoksi.
Taetaapi aloittaja olla itse Martina tai joku hänen ystävistään tai sukulaisistaan.
Niin eihän kukaan muu voi hänelle toivoa mitään hyvää.... voi tsiisus taas tätä palstaa.
Olet ihminen, jonka pahansuopuus koituu vielä .omaksi kohtaloksesi.
Meitä on monta, jotka toivomme Martinalle ja ylipäätään ihmisille hyvää.
Emme jaksa ehkä pitää niin kovaa meteliä ja taistella tuulimyllyjä vastaan, mutta meillä on sydän ja inhimmillisyys tallella.
Minullakin on hyvä sydän ja toivon, ettei Esko ottaisi Martinaa enää sotkemaan Eskon elämää. Esko on ansainnut jotain paljon parempaa kuin Martina.
♥:lle:
On todella vastenmielistä valehtelua väittää olevansa muka hyväsydäminen, jos puolustaa ihmistä, joka on tehnyt mm. tällaista muille:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10719464
Oletteko Martinan puolustajat tietoisia näistä kaikista teoista? Lista on aika uskomattoman pitkä. Olen itse todellakin kaikkien niiden puolella, jotka ovat tuollaista käytöstä joutuneet kestämään.
Ja mara pettäisi kohta taas...
Enpä usko, että Esko pystyis elään niin, että sen silmien edessä olis joka päivä muistutus ( se uus vaauva9 Martinan petollisuudesta.
Uuden lapsen nimeksi voisi tulla Stephanie, se muistuttaisi Eskoa ikuisesti siitä, kuka lapsen isä on. Toivottavasti Esko pysyy kaukana Martinasta, sillä ei siinä heidän liitossaan rakkautta ollut kuin ainoastaan Eskon puolelta, Martina vain käytti miestään autonkuljettajana.
Näin ei tapahdu. Taistelen Martiina rakkaudesta ikuisesti!
Jos näin kävisi, Martina ei osaisi yhtään arvostaa vaan olisi pian paksuna vieraalle miehelle.
Vaimo lähti, oli pari vuotta muualla, palaa "ylläripyllärin" kanssa, ja kaikki jatkuu kuin ennenkin.
Olisiko lupa nauraa. :(
Esko on aivan liian huono Martinalle. Jos Stefan jatkaa nirppanokkana olemista ja tärkeilyä, on niitä Helsingissä muitakin nuoria pitkiä ja komeita vaaleita miehiä. Sieltä vaan Martina valitsemaan omansa.
Kerrot niin totta.
Parisuhteissa parasta ovat juuri ne ensimmäiset kuukaudet, jolloin yhdessä etsitään ja löydetään kumppanista kaikkea kivaa. Vuosi on aivan maksimi. Siinä se ihanuus on selattu puhki ja moni piirre alkaa jo harmittaa.
Martinalla on nyt synnytys ja missikisat, mutta sen jälkeen: ei muuta kuin silarit rottingilla kohti uusia seikkailuja.
Eskohan on lupauksensa vannonut et ovet ei enää aukene maralle.
Tuskin Esko niin lällykkä mies on että takaisin tälläsen slummi maran ottaa.
Esko ON vätys ja hyvinkin antaa Maran uida taas eteensä polvilleen, hetkeksi siis
Victoriankin kannalta olisi ihanaa jos Mara ja Esko palaisivat yhteen. Heidän välinsähän ovat ihan ok. Eskon äiti osti Maralle synderuusutkin ; )
Vaan syntyvän lapsen kannalta tuo palaaminen Eskon luo olisi ihan kauhea. Martina on pilannnut kaiken. 2 lasta eri miehille, tasapeliä ei tule millään. Vaan uskon Martinan jäävän yh:ksi, kuten äitinsäkin. Nuo ei ymmärrä ollenkaan miten ihmissuhteita oikeasti ja aidosti hoidetaan. Ei se omena näköjään kauas puusta putoa.
Kiva kun pääsen taas lomilta muita tööt kavereita katsoon. Nyt vielä ompelen
parit patalaput ja sitten puhallan vesipatjan itselleni ja alan nukkumaan.
Erittäin epätodennäköistä siis täydellisesti mahdotonta koko ajatus