Onko turvallinen paikka onko kukaan koskaan ostanut tuntuu olevan huono suomi esittelyssä ja muutenkin hämärän peitossa mutta edullista jos on totta kengät ja pelipaidat ??
www.pelipaidatsuomi.com
4
771
Vastaukset
- Niinpä niin
Juuri mietin samaa. Onkohan turvallinen sivusto. Tosi surkeaa Suomea ainakin on. Paikoin huonompaa kuin Google Translatella saa.
- kobra1
Eivät ole ainakaan suomalainen sivusto! Tuotteet tulevat jostain päin maailmaa kun postikulutkin ovat 35€! Mutta tuotteet paljon halvempia!
- humpuukia1
Epäkuranttia tavaraa myyvät.Ostin pojalle Adidas merkkiset jalkapallokengät.
Niiden tuleminen kesti yli kaksi viikkoa.Olivat jossain epämääräisessä pussissa,ei siis mitään laatikkoa.Poika harjoitteli näillä kengillä 5-6kertaa ja ne alkoivat heti päästämään väriä.Yksi nappulakin on jo murtunut.Kenkien ovh oli 250€ ja alennuksen toimituskulujen jäkeen 110€.Luulen että nää tuotteet tilataan jostain kaukoidästä ja ovat halpoja kopioita.
Eivät lupaa uusia kenkiä tilalle.Pitäisi kuulema ostaa uudet.Antaisivat kuulemma hyvän alennuksen.
Äläkää missään nimessä ostako tältä sivustolta mitään!!!!!- fynmake
Tilasin pojalleni sieltä myös nappikset 10.2 ja lupaus oli että lähetys lähtee 24h tilauksesta mutta ei vielä näy. Katevaraus tilille tuli kyllä heti visalla kun maksoin. Tuotemaksoi 96e ja rahti 20e = 116e katevaraus oli 116,75 ja kun katsoin visalta oli lähtenyt 118.53. Sain tänään viestin sieltä että tuote tulee noin 20 päivän sisällä jotenka odotan rauhassa. Suomen kieli oli kyllä hymy herättävää. Rahan saajan paikalla luki CBP*Shanghai motel chain. Vaimoni googlasi että kyseinen firma on rekisteröity USA ja toimipaikka varmaankin on Kiinassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 978624
- 474249
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371488- 241460
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341199Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121170Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31862Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29837