Millainen on ulvilan yläaste nykyään.
Millaiset opettajat on,millaiset luokat. Onko muuten luokkajaot (hyvät
oppilaat / huonot oppilaat).Onko koulukiusaamista.
Itse olin siellä vuosina 88-90.
Millaiset opettajat on,millaiset luokat. Onko muuten luokkajaot (hyvät
oppilaat / huonot oppilaat).Onko koulukiusaamista.
Itse olin siellä vuosina 88-90.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Samaa huumesekoilua kuin silloinkin. Oma poikani sai ainakin niiiiiin tasokasta opetusta, että Aarno Kasvikin olisi jäänyt toiseksi.
Mikäpä ulvilassa on asuessa. Pieni rauhallinen kylä. Siellä ei ole huumesekoilua. Päinvastoin. Siellä asuu sivistyneesti mutta brutaalisti tavoitteisiinsa pyrkivä kansa.
Arjesta juhlaa, morjesta ja tuhlaa.
Massin alue hieno homma, luonto kuin toinen luonto. Sees. Luonto eheyttää, kts. luonnon parantava vaikutus.
Oudoksun hieman tapaa jolla ulvila mainostaa itseään ystävällisenä kaupunkina niille joilla on kouluikäisiä lapsukaisia.
Yrittäjäystävällisyydestä olen kuullut negatiivisiä palautteita. Taajama on aika heikossa hapessa, oman kylän palveluita ei haluta juuri käyttää. Kannetaan rahat poriin.
Aivan hirveetä menoo.. kasilla tällä hetkellä ja edellee kiusataan. Tupakkaa, nuuskaa ja juomia näkyy joka suunnassa. En suosittele.
Vieläkö Anneli Opettaa. Oli hyvät perät ja jakeli luokkaretkellä.
Onko hyvät kielten opettajat? Vakaat työpaikat?
Vieläkö Anneli opettaa?