Nostalgisiin häihin aitoa musiikkia

Katulyhty

Suunnitteletko 50/60-luvun henkisiä, nostalgisia häitä?
Kaipaatko orkesteria, joka tekee tunnelmaan loppusilauksen?

Sävelorkesteri Katulyhdyn ohjelmisto koostuu kokonaan tanssimusiikista, joka on julkaistu Suomessa viimeistään vuonna 1963. Soitamme aidoilla tunteella ja tunnelmalla, ilman syntetisaattorikorvikkeita.

Jos haluatte bilebändin, emme ole oikea valinta. Mutta jos haluatte kartanon tai seurantalon soivan aidolla ja persoonallisella tavalla, kannattaa katsoa Katulyhdyn suuntaan.

www.katulyhty.net
http://www.facebook.com/pages/Katulyhty/215333245248282

2

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katriina morsian2012

      Myös Onerva - bändi kävi meidän häissä ja suosittelen nostalgian tarpeeseen myös heitä. :) Tässä heidän kotisivut:

      http://onervaband.wordpress.com/

      "Onerva on vuosia keikkaillut ja kattavasti monet eri tyylilajit hallitseva coverbändi joka esiintyy ympäri Suomea erilaisissa juhlatilaisuuksissa ja tapahtumissa. Bändi koostuu monipuolisista ammattimuusikosta, jotka takaavat ainutlaatuisen viihde- ja musiikkikokemuksen tapahtumaan kuin tapahtumaan.

      Muuntautumiskykyinen Onerva soittaa niin tyylikkäät tanssikappaleet, kuin iskevät soul-, jazz-, poprock,- sekä discohitit joko retrotunnelmissa vanhan ajan – tai tämän päivän tyyliin. Onerva osaa toteuttaa toivekappaleesi, taata hyvän meiningin ja luoda tunnelmaa vaikka loihtimalla taustamusiikin tilaisuuksiisi."

    • Jääräpäät !

      Valssia, tangoa, humppaa, iskelmää, evergreen: iä... hyvin monenlaista sekalaista musiikkia soitellaan ja laulellaan iloisin mielin. Melko saman tyyppistä mitä olet kuullut televisiossa "Kesäillan valssi" -ohjelmassa. Nuotitkaan ei mapeistamme heti lopu vaikka viettäisit häitä useammankin päivän :)

      http://www.tanssimusiikkia.com

      Autamme halutessasi musiikkivalinnoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3447
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe