Stressaantunut poikaystävän kanssa :S

kiusallista :SS

Mä en tiedä, mihin aloittaisin uuden aiheen, noh, ajattlin laittaa sen stressin puolelle. Minä en tajua, mikä minua vaivaa, kun olen jotenkin hirveen stressaantunut poikaystäväni seurassa! Olemme seurustelleen 9 kuukautta kaukosuhteessa ja jotenkin vieläkin jännitän häntä! Jännitän ihan hirveästi välillä ja meinaan jopa oksentaa ja maha on sekaisin! Tämä on meidän kummankin ensimmäinen seurustelusuhde ja poikaystäväni on ihan rento mutta mä jännitän. Olen ihan ihastunut/rakastunut, johtuuko tämä siitä?! Ei ole hauskaa, koska meinaan oksentaa hänen läsnäollessani koska jännitän :(!! Mitä voisin tehdä?! En tiedä, miksi jännitän!? Ehkä siksi, koska tämä on ensimmäinen oikea suhteeni ja olen aina jännittänyt mahalla! En ole puhunut tästä kenellekään, häpeän tätä... Mä olen ollut aina koulukiusattu ja jäänyt "traumat" toiseen sukupuoleen haukkumisen takia joten ihmettelen, että mulla edes on poikaystävä! Johtuisiko jännittäminen siitä, etten usko vieläkään seurustelevani?! Miten saisin tämän pahan olon vatsassani loppumaan ja olemalla normaali hänen seurassa?

1

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omat ajatukset

      Älä ainakaan tue itse omilla ajatuksillasi sitä stressiäsi. Älä kiinnitä huomiotasi koko ajan itseesi, vaan yritä keskittyä sen toisen ihmisen kuuntelemiseen ja siten tutustumiseen. Maailma ei pyöri vain sinun ympärilläsi.

      Omat ajatukset ohjaavat sitä miten me käyttäydytään.
      Rauhoittele itseäsi, äläkä pumppaa itseesi ahdistuksen ja pelon voimaa. Opettele kokonaan toisenlainen sisäinen matra, positiivinen ja itseäsi positiivisesti tukeva sellainen. Joka kerta kun te eroatte, ajattele, että selvisinpäs taas ja hyvinhän se meni jne. ja UNOHDA ne negatiiviset tuntemuksesi ja ajatuksesi.
      Siinä sulle ihan uus oppikoulu. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      65
      3325
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3137
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2518
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      2503
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1943
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1840
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1455
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1310
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1179
    Aihe