Vanhukset jengiytyneet citymarketin aulaan. Päivät pitkät istuksivat ja pelailevat pelejään. Tukkivat koko käytävän. Arvostelevat suurella äänellä kassalla olevia maksavia asiakkaita.
Eikö kaupunki voisi järjestää heille parempia tiloja norkoilla?
Esim. tilan jossa hedelmäpelejä, kahvia tarjolla yms.
Eikö kaupunki voisi järjestää heille parempia tiloja norkoilla?
Esim. tilan jossa hedelmäpelejä, kahvia tarjolla yms.
Vastaukset 22
Vanhimmat
http://w7j3lpyp.Tubeee.com/
hanki jäärä oma elämä äläkä kyttää muitten tekemisiä tai sanomisia,taitaa olla jäärä vain kateellinen kun viihtyvät keskenään .....tiedoksi vain että.kaupassa voi myös käydä ostamatta mitään
Mjulkut joilla ei ole ideoita, varastaa aina toisten nimimerkkejä..! Oikea vanha jäärä olisi viduillut lisämausteeksi, mutta kuten nimi sanoo vanhuksia vastaan vanhalla jäärällä ei ole mitään..! Jossain aikaa on kulutettava vanhustenkin ja on hyvä että paikkoja löytyy..! Kunnioittaen kaikkia vanhuksia. Oikea vanha jäärä..!
Sullakin on noita nimimerkkejä useita joten älä valita..!
Käykö kateeksi mjulkku..! Kun pääsäsi ei pyöri ideat.! Tai järki ei riitä kuin muilta varastamiseen , kertoo se kaiken järjenjuoksustasi tällä palstalla..! Olet säälittävä luuseri joka ei missään tule toimeen ellei matki jotain muuta.. Tyydy vaan kohtaloosi ja pysy kiven takana, muita häritsemästä..!
Hyvä vaan, kun ei tollaset ideat päässä pyöri. Tais jäähä ressukkareppanalta koulut käymäti, kun pitää täällä raakkua kaiket päivät sontaa mankeloimassa. Mene vaan sinne hommalle pelkäämään mustaa miestä, niin saa aikuiset keskustella rauhassa.
http://www.youtube.com/watch?v=sCNrK-n68CM
Onko tässä keskusteluketjussa puhuttu mustista yhtään mitään..? Täällä puhutaan toisten nimimerkin käyttämisestä. Kuule käyppä lääkärissä ja vaihda lääkeesi. Kumpikohan on ressukka , taisi kouluaikaan sinulta pää jäädä liianmonta kertaa oven väliin..! Opetele ensin vastaamaan oikeaan aiheeseen oikealla aiheella ymmärätkö.! Sun taliaivot ei näköjään millään ymmärrä tuota eroa..! Olet yksi persereikä ei voi muuta sanoa.! Lisänä vielä vähämielisyys niin soppa on valmis. ps. Mee kouluun uudelleen vai eikö ne enää ota sinua sinne..?
Haha mikä pelle xD
Harvoinpa tuossa on niin paljon väkeä ollut,että tukokseen asti.Höpöjät vallan.
Parempihan tuo on herttaisia vanhuksia katsella kuin haistella paskasia
puliukkoja.
Istahda vaan joukkoon,äläkä napise,pipo löysälle ja rasvaa rattaisiin.
Häiriköi myös sukulaiset ja keskiikäiset
Tulen tullut huomatuksi miten köyhää työtöntöntä kytätään city market ja s-market just siinä esim. s.marketin pajatsolla kytätänn köyhiä ostajia ostaako velaksi vaan onko sosiaalitoimistosta annettu maksusitoumus sillä tiedetään juoruta perättömia asioita pitkin kyliä minä olen vähentänyt kaupassa käyntiä kyttäämisen takia. vieläpä annettu perätön juttu että kauppaliikkeistä pantu poistumiskieltoon myymälävarkauksien takia. ovat uteliaita jos juku kantaa tyhjiä pulloja sitä pidetään myös juoppona ja köyhänä ja maksaako veroja palautetuista pulloista
Saat turpaan työtön
työtön siinä saakelin mulkku perse
Ennen turvapaikkahakuisia vanhukset pilasivat cittarin aulan. Tämmöstä Lieksassa.
Onko ne turvikset pelotellet vanahat poikkeen?? Vai ovatko sulassa sovussa aulassa?
Tuskinpa. Muualta tulleet suhtautuvat kunnioittavammin vanhuksiin, kuin meillä on tapana.
Onpas tuo Cittarin aula intohimoja herättävä paikka.
Minusta cittarin aula kuuluu vain irakilaisille sotaveteraaneille, tai somalialaislle koneinsinööreille? Heidän on syytä lämmitellä että pysyvät notkeina pakkasen jäljiltä!
Mistä saamme mamuille raappahousuja merkkifarkkujen alle ettei raiskausvekottimet mene ihan kuuraan? Pitäiskö talvella järjestää samanlainen tempaus kuin silloin kun keräsivät niitä kenkiä, vain sillä erotuksella että nyt kerättäisiin välihousuja?
Mulla olisi parit kusenpolttamat villahousut, ja voisin toiset lahjoittaa, toiset jätän pahanpäivän varalle jos sipilän porukka vielä kiristää tilannetta lisäleikkauksilla!
"Minusta cittarin aula kuuluu vain irakilaisille sotaveteraaneille, tai somalialaislle koneinsinööreille? Heidän on syytä lämmitellä että pysyvät notkeina pakkasen jäljiltä"
https://varuste.net/tiedostot/1/kuvat/tuote2/300/12668931.jpg
Tuollaiset kun työntää housuihinsa niin jopa on lämpöinen jolu hetkessä käytettävissä ilman esilämmitystä! Toimiva ratkaisu.
Tässä kuva jengiytyneiden vanhusten paidasta:
http://urly.fi/y1s
Missä se ukkoporukka nyt kokoontuu joka esiintyy täällä kamuttajana
kamuttaja oli sen ukkoporukan kingi nykyään kokoontuu kärenleipomolla
Oikea, aito 'Kamuttaja' ei kuulu roskajoukkoon.
ne pitäisi tuomita kuulumisesta järjestäytyneeseen rikollisuuteen kamuttajan jengiin
Nyt kun Lieksaan tulee odinit niin voivat pitää vahtia cittarin aulassa että eivät vanhukset siellä liikaa kolikkopelien kanssa häiriköi.