Ootteko pistäneet merkille, kun tossa Inksan torilla on nyt monena päivänä ollu
teinit noitten alkkisten kanssa istumassa???
Mä en voinu uskoa mitä näin kun siitä ohi menin, ne on siellä ihan kun hyväkin
suuri kaveriporukka, vaan joukossa on likaisia, örveltäjiä, ukkoja, juoppoja!!!
HERÄTKÄÄ VANHEMMAT HYVÄN SÄÄN AIKANA!!!!!
teinit noitten alkkisten kanssa istumassa???
Mä en voinu uskoa mitä näin kun siitä ohi menin, ne on siellä ihan kun hyväkin
suuri kaveriporukka, vaan joukossa on likaisia, örveltäjiä, ukkoja, juoppoja!!!
HERÄTKÄÄ VANHEMMAT HYVÄN SÄÄN AIKANA!!!!!
Vastaukset 21
Vanhimmat
mullan on kakkaa pyllysssä tuukkoo pyyhkiin??
Inkeroisissa on tuo alkoholiongelma ollut aina,johtuu varmaan tuosta Alkosta,kannattaisi siirtää varmaan Myllykoskelle, täällä alkoholi ei ole ollut koskaan aiheuttanut ongelmia.
huolehtikaa omista asioistanne te vanhemmat ja painukaapa sitten vaikkapa vittuun inksasta jos ei miellytä :DDDDDDDDD t.viljami
mutta rexonasta on kylläkin ollut ongelmia myllykoskellapäin
Mielestäni meidän kannattaisi keskittää huolemme Spinkyracereiden taltuttamiseen. Kuulemma virittävät pyöriään spinkyn tallissa eikös se ole laitonta?
Ainahan tietynlaiset nuoret on pyörineet sellaisissa porukoissa joissa viina ja aineet liikkuu. Tuo toiminta on kai sellaista kapinallisen näkyvää niiden lasten osalta.
Harmittavan usein ne tietynlaiset nuoret ovat perheistä, joissa on kasoittain kaikenlaisia ongelmia, vanhemmilla meno päällä tai voimat poissa. Siksi näiden nuorten perään ei huudella. Missä on sossun täti silloin, kun sitä tarvittaisiin?
On niitä teinijuoppoja joka paikkakunnalla.Haloo hei.?
voi luoja. ei se vain vanhemmista johdu jos lapset liikkuu huonossa porukassa.
Miten niin huonossa porukassa. Tunnen toistakymmentä toreilla istuvaa, mitä vammautuneet tai muuten eläkkeellä olevat tekisivät Ei pienellä eläkkeellä
harrasteta golfinpeluuta. Ei ajella urheiluautolla muskeliveneelle.
Kaiken kaikkiaan he ovat hienoja luonteita joita elämä on kolhinut.
Eipä mikään ihme kun ei täällä oo nuorisolle ei niin mitään mestaa missä olla.
Ja nuokkari ei nyt aja asiaa, tarkoitan sellaista johon haluu tulla 18-vuotiaatkin.
Jos tää on mulle selvää (ja oon sentään 38) niin en ymmärrä miten se voi mennä muilta ohi: tarvitaan parempia vaihtoehtoja kuin hengailla torilla pulsujen kanssa, jotka muuten myös tarvii paremman vaihtoehdon kuin roikkua siellä.
Jotain on kyllä työn alla - ollut jo hetken aikaa ja toivon mukaan pian vuodenvaihteen jälkeen päästään viimein liikkeelle... ;)
haistakaa vittu
Ja mistäs nuoret saa alkoholia?? Jumankauta kun tulee mun korviin, niin käräytän saman tien poliisille!! Hakeeko joku vai kuka myy?
eikunne varastaa tietty kotoaan..mitä oikein luulit?
Voi kuule kun ei tää yhteiskunta vaan pyöri silleen, että kaikki istuisivat toreilla ja joisivat alkoholijuomia.
Onko oikein, että nuo sitten tarjoavat rahaa ja viinaa teineille, ahdistelevat ja haluavat pimpsaa siitä hyvästä!! Pitäkää aikuiset lapsistanne huolta ja katsokaa keiden kanssa ne liikkuvat!!!
Miks ne teinit ylipäätään pyöriivät niiden pedofiilien seurassa? Saavat ensin viinaa ja sitten joku pikkupano ja sitten oikeusteitse monta tonnia rahaa. Ukot istuvat vankilassa, lisko-osastolla ja teinit pöristelee kylillä niillä mopoautoillaan. Mitä ny kukakin niillä korvauksilla haluavat ostella.
Ei niiden teinien tarvi olla torilla paikallisten alkkien kanssa. On olemassa teinejä joiden vanhemmat kantaa kaljaa ja viinaa näille sinne torille! Todistetusti on tämäkin nähty. Eli joskus on syy vanhemmissakin, vaikka toisin väitetäänkin.
Jumankauta, että on "fiksut" vanhemmat.
Asuin muutama vuosi sitten inksassa.Istuskelimme kavereiden kanssa torilla,emme häirinneet ketään.Kukaan meistä ei helkkari sentään kytännyt mitään teinipilluja.Hemmetin harppu!!
vai että oikein teinip_lluja.....
Taitaa olla aika resupekkoja nää inksan miehet kun eivät oikeaa naista onnistu saamaan.