Sanojen merkitys..

Olen tilanteessa josta on vain yksi ulospääsy.

Eli, meidän luokalla on nykyään tämmöstä juttua että puhutaan kaikesta käteen vetämisestä ja sormettamisesta, mutta minä en tiedä mitä ne on!
Voisiko joku selvittää sanoja kuten: six-pack, masturbointi, käteen vetäminen, vibra (eikö vibraattori ole sama asiaa?), sormettaminen jne.
Muuten, eihän tytöt voi vetää käteen yksin?
4815
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oletko koulussa nyt kesällä??!??
six-pack=vatsalihakset, jotka näkyy.
masturbointi=itsetyydytys
käteen vetäminen=miehien tyydytys omalla kädellään
sormetus=tunkea sormi pimppiin ja tyydyttää silleen
Tytöt voi tyydyttää itteään yksin!

Äänestä

Niin, six-pack tarkoittaa myös kuudenpullonpakkausta. Vibraa käytetää myös vibraattorin synonyymina. Mutta vibra tarkoittaa värinää. "Siit sai hyvät vibrat"="Se tuntui hyvältä/siitä sai hyvät värinät". Vibraattori=värisevä hieromasauva. Vibrakampi=Kitaran "lisäosa", minkäavulla kokemattomammatkin kitaristin alut saavat sointiin värinää, eli äänen vibraamaan.

Äänestä

"Muuten, eihän tytöt voi vetää käteen yksin? "

Tyttöjen on vähän huono vetää käteen kaksinkaan, kun meillä ei ole mitä vedellä.

Äänestä

Tytöt ei voi vetää käteen ku ei oo mitään mitä vetelis, mutta jos käteenvedolla tarkoitetaan itsetyydytystä eli masturbointia niin kyllä tytöt sitä voi tehdä ihan helposti yksin! Siihen ei tartte ku yhden sormen, jota ei orgasmin saadakseen edes tarvitse tunkea sisälleen (pornofilmeistä virheellisesti opittua) vaan sillä pyöritellään/hangataan klitorista. Tätä kutsutaan myös sormettamiseksi. Tosin sormettamisella voidaan tarkoittaa myös sitä, että ne sormet tungetaan emättimeen.

Six-packin kaljamerkitykseen liittyen opettele vielä seuraavat sanat:
Mäyris/mäyräkoira (12 pullon kaljapakkaus)
One-pack (kaljamaha)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

Olen tilanteessa josta on vain yksi ulospääsy.

Eli, meidän luokalla on nykyään tämmöstä juttua että puhutaan kaikesta käteen vetämisestä ja sormettamisesta, mutta minä en tiedä mitä ne on!
Voisiko joku selvittää sanoja kuten: six-pack, masturbointi, käteen vetäminen, vibra (eikö vibraattori ole sama asiaa?), sormettaminen jne.
Muuten, eihän tytöt voi vetää käteen yksin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu