Sheltti pennulle nimiä? Tässä mitä oon jo miettiny:
Alfa,Bono,Bruno,Beni,Bontso,Camu,Capu,Domino,Dexi,Dumle,Deco,Elvis,Eddy,
Fico,Jeppe,Jekku jne.
Uros Sheltille nimiä??
8
3048
Vastaukset
- sheltti1
Mäkin tarvisin uros sheltille nimiä. Se mun pentu on mahongin sävyinen soopeli. Se on nyt 4 viikkoo ja haetaan 8 viikon ikäisenä. Mitä nimi ehotuksii? Tahtoisin että nimi olisi esimerkiksi kreikan tai rooman jumalan nimi.
- shelttifani!
Zeus? :D
- et silleen
Meidän shelttiuros oli aikoinaan pepi, itse olen aina valinnut koirilleni ns. koiran nimiä, ja helppoja...
- 55+
Mun labbis on Darius. Siin olis vanha persialainen hallitsia
- 10+19
Tami
- gaia5
- Anna koiralle lyhyt nimi. On koiralle helpompi, jos sen nimi on aina sama eikä esim. kehuessa Juuso-Pekka ja kieltäessä pelkkä Jupa.
- Nimessä kannattaa olla särmää. Damienia on vaikeampi laisua uskottavasti kuin Ranoa.
- Älä anna koiralle sitä ensimmäisenä mieleentulevaa nimeä. On vaikea opettaa omalle koiralle luoksetulo, kun muut Jeppe-nimisen koiran omistavat eivät omaasi luokse tulemisesta palkitse.
Camu kuulostaa ihastuttavalta nimeltä niinkin ystävälliselle ja seuralliselle otukselle kuin sheltti ^^ - JodaTheSheltie
Anteeksi,pari vuotta vanha keskustelu,mutta jos joku tämän saattaa katsoa niin löytyypähän nimi ehdotuksia Sheltti Pojulle (varautukaa piiiitkäääään listaan)
Meille on siis kesällä ehkä tulossa Sheltti (shetlanninlammaskoira) uros,väriltään Blue Merle tai Tricolour :3 Tässä on omia nimiehdotuksiani:
A - Aamu
B - Basso
C - Chili
D - Domi,Dome tai Duuri
E - Edi
F - Fido tai Foxy (lausutaan Foxi)
G - Gini
H - Hiro
I - Isku tai Ilta
J - Jojo tai Jodi
K - Koda tai Kide
L - Laku
M - Mega tai Milo
N - Nomi tai Namu
O - Oreo
P - Poju
R - Ringo tai Ruska
S - Sumu
T - Trombi tai Thunder
U - Uni tai Usva
V - Vissy tai Vito
W - Wissy tai Wiima (Wiima sopii enemmän nartulle)
Y - Yoda,Yuki tai Yodi
Z - Zero tai Zeus
Ä - Ässä tai Äijä
Omat suosikkini ovat Chili,Domi,Fido,Foxy,Hiro,Jojo,Koda,Mega,Usva,Sumu,Zero ja viimeinen,mutta parhain Yoda (Lausutaan Joda)- vähänkorjausta
Foxy-lady....vanha biisi, tulee heti narttu mieleen. Aamu nimisiä tyttöjä on samoin ilta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574932Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813596SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312573SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402243Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962119Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282036Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861999Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191488Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051380