Kaikuluotain ongelmia.. Lowrance

Ostin uuden kaikuluotaimen pari päivää sitten ja sainkin sen jo kiinni veneeseen. Koskaan ennen en ole moisia laitteita käyttänyt ja nyt olen ihan ihmeissäni sen kanssa ;) Malli on Lowrance Mark 5X DSI. Sain anturin kiiinni veneeseen ja laitteen toimimaan hyvin. Pohja ja syvyys näkyy hyvin eikä yhteys pätki. Nyt minua kiinnostaisi tietää kuinka saan kalojakin näkymään vai tulkitsenko kuvat jotenkin täysin väärin...? Mielestäni en nähnyt kuvissa oikein mitään... Enkä mistään valikosta ole löytänyt mistä saisi kaaret tai kalan kuvat näkyviin... Osaisko joku jelpata olisin oikein kiitollinen!!! Ja vastailen tietysti tarkentaviin kysymyksiin!!

3

1185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minulla on kuvhiakin kaiusta käytössä, josta näkee vähän mitä siellä näin.. En vaan osaa lisätä tänne kuvia kun en ole ikinä käyttänyt tätäkään palvelua......... Jos joku haluaa nähdä niitä kuvia niin nopeesti lyhyt neuvo kuinka saan kuvat tänne näkyviin... :D

    • turkuvesi
      • kk

        Dsi kaikuluotaimessa et saa kaaria tai kalasymboleita ollenkaan vaan se näyttää kalat sellaisina kun ne ovat eli yleensä erkokoisina pisteinä ja viivoina. Itsellä sama peli ja on loistava luotain.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1557
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      1495
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1088
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      891
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      864
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      610
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe