Surullista luettavaa...

Täs illan vietteeks lueskelen täält juttuja, ja kyl on outoo, et näin paljon on
v.ittuilua, ilkeilyä ja provoilua.

Lapsi on terve kun se leikkii, mutta sairas kun ei lopeta.
Pätee näköjään aikuisinkiin.
16186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Selän takana on kiva herjata, kun ei päin naamaa uskalla kertoa :(

Äänestä
  • Näin just. Toisilla sitä ns. pokkaa on vaan täällä muttei irl...

    Äänestä

  • surullista tosiaan kirjoitti:

    Näin just. Toisilla sitä ns. pokkaa on vaan täällä muttei irl...

    surullista tosiaan, nenän edessä teeskennellään ja täällä auotaan päätä puskasta nimettömänä minkä keretään. huhhuh. samojen sanojen takana pitää seistä myös irl.

    Äänestä

Täällä on ollut kyllä muutama ihan sekopäinen ja ilkeä viesti. Ja hämmentävä. En haluaisi että hän luulisi niitä mun kirjoittamiksi. Jos jotain tässä maailmassa inhoan niin tahallista ilkeyttä. Ilkeily ei auta selvittämään asioita. Eikä helpota oloa.

Äänestä
  • Pakko myöntää et minä oon ilkeilly takasin ilkeisiin viesteihin. En minäkään haluaisi hänestä uskoa, että on nuinki ilkee :)

    Äänestä

  • niin on ja mitäs sitten teet kun joku seko tekeytyy suksi...

    Äänestä

  • vittumaisimpia ovat ne, jotka matkivat toisia,esittävät jotain muuta kuin ovat, heillä oma identiteetti hukassa, etsivät itseään ja eivät ole tasapainossa oman itsensä kanssa. eivätkä ehkä koskaan tule olemaan. voipi kertoa jostakin mielenterveysongelmasta.

    sellaiseen on hyvä pitää pientä välimatkaa.

    tämä kuuluu tälle palstalle, ikäväjuttu, jos joku ei ole sinut itsensä kanssa vaan pitää muita apinoida.

    Äänestä

Irl ollaan sitten niinkuin ei mitään ois tapahtunutkaan ja ainakin luontevuus on kaukana kun ei tiedä miten suhtautua. Tätäkö se tulee sit olemaan koko loppuelämä?

Äänestä
  • Sairastuttaa kaikki.. yrittää ainakin.

    Äänestä

Samaa mieltä. Koskaan ei ole myöhäistä lopettaa. Nyt on hyvä aika.

Äänestä

ketään en sormella osoita, mutta tämä palsta luulotautisten kokoontumispaikka.

Äänestä

  • :P kirjoitti:

    http://www.suhdesoppa.fi/narsismi/tunnista-narsisti/

    en myöskään mä, mutta narsistinen henkilö osaa taitavasti kääntää omat hullutuksensa toisen syyksi, tekemäksi ja sanomaksi ja mustamaalata hulluksi.

    niin, siihen tehoaa parhaiten se, että itse tuntee itsensä, näin ei pääse narsisti ihon alle eikä horjuttamaan hyvinvointia.

    hoviväki uskokoon sitten mihin haluaa.

    Äänestä

  • :P kirjoitti:

    niin, siihen tehoaa parhaiten se, että itse tuntee itsensä, näin ei pääse narsisti ihon alle eikä horjuttamaan hyvinvointia.

    hoviväki uskokoon sitten mihin haluaa.

    näin seon, palstalla helppoa pellenä leikkiä ja olla jotain muuta ,muka astua toisen kenkiin, mutta totuutta se ei ole. totuus asuu vain ja ainoastaan ihmisessä itsessään, sitä ei voi kukaan pois viedä tai itselleen omistaa.

    Äänestä

Jaa

Äänestä
  • Vai niin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paras mennä nukkuun kirjoitti:

Täs illan vietteeks lueskelen täält juttuja, ja kyl on outoo, et näin paljon on
v.ittuilua, ilkeilyä ja provoilua.

Lapsi on terve kun se leikkii, mutta sairas kun ei lopeta.
Pätee näköjään aikuisinkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu