Mieheni papalla, on ajokoira narttu, jonka anturat alkoivat keväällä kuivumaan, ja halkeilemaan. Annoimme koiralle öljyä ja rasvasimme niitä, ja ne alkoivatkin paranemaan. Sitten yhtäkkiä anturat taas kuivuivat, ja halkesivat ja tämän jälkeen halkeamien väliin kasvoi patit. Soitimme eläinlääkärille, ja hänkin totesi ettei ole ennen vastaavaa nähnyt. Koira sai antibioottikuurin,mutta ei helpottanut. sai toisen kuurin,muttei sekään helpottanut.
Onko kellään tullut vastaavaa eteen?
Voiko tämä johtua jostain puutoksesta,vai ovatko ne jonkinlaisia rasvapatteja tai kasvaimia?
Halkeilevat anturat.
ajokoiranainen
1
163
Vastaukset
- Ajokinomistaja
Vaihtaisin nyt kyllä eläinlääkäriä ja menisin ihan viemään koiran paikan päälle, luultavasti pappakin tietää, että metsästyskausi on alkamassa ja jos anturat huonossa kunnossa niin ei koira voi ajaa. En ole kuullu tuollaisesta, mutta tiedän ajokoiria, joilla anturat halkeilevat ja niihin auttaa päivittäinen voitelu ja myynnissä on tassuvahaa(apteekki ja eläinkauppa), joka antaa tassuun suojaavan kerroksen. Voiko olla kenties jonkinlainen tulehus kyseessä? Nyt vaan kuule ammattitaitoiselle eläinlääkärille, se on ainut ja oikea keino.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768