Häirikkönaapuri piinaa

Moottoripyöräjengi hiljensi häirikkönaapurin.

http://www.iltalehti.fi/mokkiextra/2012070315793948_mo.shtml
8453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kiusaajasta tulee kiusattu.Jos häirikkö haluaa valita vaihtoehtoja liiviporukan edessä

Äänestä

Persoonalisuushäiriöiset manipuloivat ,toimivat häikäilemättömästi,syylistävät muita ja usein liike-elämässä persoonaallisuushäiriöisistä piirteistä on vielä hyötyä.Heitä löytyy joka ammattikunnasta ja erityisesti heitä houkuttaa vallankäyttö.Usein karismaattiset uskonnollisten liikkeiden johtajat ovat persoonallisuushäiriöisiä.

Narsistien Uhrien Tuki Ry.

Äänestä

Narsistinen persoonallisuushäiriö on oireyhtymä,johon kuuluvat muun muuassa seuraavat piirteet.Itsekeskeisyys,manipuloivuus,hallitsevaisuus ja tunteettomuus.Tunnetasolla tälläinen ihminen on pinnallinen,impullsiivinen,kateelinen,toisia omiin tarpeisiinsa käyttävä,ihailua vaativa,itsestään ja ominaisuuksistaan suuria kuvitteleva,vastuuton ei koesyylisyyden tuntoa ja lisäksi hänellä on empatian puute.Hän ei ota riittävästi huomioon muita ihmisiä tai heidän tarpeitaan ja oikeuksiaa,vaan käytäytyy ylimielisesti ja röyhkeästi.Hänellä eioloe kykyä tai halua myötäeläytyä toisen tilanteisiin tai tunteisiin. Narsismin avulla hän suojautuu pienuutta,avuttomuutta,keinottomuutta,kateutta,riippuvuutta vastaan.

Äänestä

Narsistisesti persoonallisuushäiriöinen ovat mestareita tehtailemaan oikeusjuttuja milloin mistäkin asiasta.

Narsistien Uhrien Tuki Ry

Äänestä

Nurmeksessa on yleistä työpaikka kiusaaminen.

Narsistien Uhrien Tuki Ry

Äänestä
  • NIINKÖHÄN TUO NAAPURI KIUSAA, VAI OLETKO SITTENKIN ITSE SE KIUSAAJA

    Äänestä

Tuo narsistien tuki ry spämmäys antaa kyllä erittäin epämääräisen kuvan ko. yhdistyksestä. Eli enemmän tuo varmaan tekee hallaa yhdistykselle, kun noita samoja kötinöitä ollaan joka väliin tunkemassa.

Vaikka yhdistyksen ajama asia tärkeä onkin.

Äänestä

Miten kovasti halla panee matalaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Narsistin tehtailua kirjoitti:

Moottoripyöräjengi hiljensi häirikkönaapurin.

http://www.iltalehti.fi/mokkiextra/2012070315793948_mo.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu