Mulla alkoi tää tauti kurkku kivulla.olimme ulkomaillaja käytin huoneessa ilmastointia.yhden yön nukun ilmastointi päällä ja aamulla nielu kipee.reissussa se oli vain aamuidin se vaiva ja meni ohi.
Suomeen kun pääsi niin kurkku tuntui siltä kuin siellä olisi jotain.kävin nielunviljelyssä.tulos negatiivinen ja crp alle 5.nielussa näkyi jotain valkoisia nuppineulan päänkokoisia..mulle sanottiin että nielu on siisti ja imusolmukkeet ok.
Päivien aikana on kuitenkin vointi muuttunut kipeeksi.pientä lihas särkyä ja väsyttää.tukkonen olo.kuumetta ei ole.
kurkku kipua ja väsymystä
köh köh
3
212
Vastaukset
- tutun kuulosta
meillä alkoi enterorokko tolleen aikuisilla, kurkkukipua ja voimat pois nivelkipuja.
- selvisi
Lääkärissä käyty.Virusflunssaa ja kurkussa proppuja.
- kipeenä taas
Mullakin on sama kuin sulla "köh köh":
Pientä lihassärkyä ja väsymystä. Tukkonen olo, kuumetta ei ole.
Ja vielä kurkkua kutittaa, kun hengittää. :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241590
- 1241125
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161071- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838