Munkkivuoresta päin olis hakusessa 29v. miehelle lenkkeilyseuraa sekä rullaluisteluseuraa.
Rullaluistimilla tulee käytyä 4-5kertaa viikossa keskimäärin 20km:n lenkkejä. Viikonloppuisin saattaa irroitella, ja käydä 40-50km:n lenkkejäkin. Vauhtina aika tasainen 14-15km/h.
Lenkkeilyä rennosti hölkäten tai reippaasti kävellen. Lenkin pituus riippuu hieman vauhdista. Aurinkoisena päivänä meren rannalla pitkiä, useamman tunnin kävelylenkkejä.
Jos asut jossain tässä munkkivuoren lähimaastossa, ja haluat rullaluistelu- tai juoksu/kävelylenkille seuraa niin laittele viestiä.
Myöskin tanssipartneri tanssikursseille olisi hakusessa. Muutamia tunteja on tullut käytyä, mutta edelleen siis pelkkä aloittelija. Latinotanssit kiinnostaa, mutta myös perinteiset valssi, tango jne.
Laita sähköpostia osoitteeseen [email protected] niin jutellaan lisää.
Rullaluistelu-, lenkkeily yms. urheiluseuraa Helsinkiin?
Munkkivuoreen
0
154
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762534Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2852237Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1441194Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58993- 70898
- 72854
- 76830
- 71815
- 106808
- 65807