Munkkivuoresta päin olis hakusessa 29v. miehelle lenkkeilyseuraa sekä rullaluisteluseuraa.
Rullaluistimilla tulee käytyä 4-5kertaa viikossa keskimäärin 20km:n lenkkejä. Viikonloppuisin saattaa irroitella, ja käydä 40-50km:n lenkkejäkin. Vauhtina aika tasainen 14-15km/h.
Lenkkeilyä rennosti hölkäten tai reippaasti kävellen. Lenkin pituus riippuu hieman vauhdista. Aurinkoisena päivänä meren rannalla pitkiä, useamman tunnin kävelylenkkejä.
Jos asut jossain tässä munkkivuoren lähimaastossa, ja haluat rullaluistelu- tai juoksu/kävelylenkille seuraa niin laittele viestiä.
Myöskin tanssipartneri tanssikursseille olisi hakusessa. Muutamia tunteja on tullut käytyä, mutta edelleen siis pelkkä aloittelija. Latinotanssit kiinnostaa, mutta myös perinteiset valssi, tango jne.
Laita sähköpostia osoitteeseen [email protected] niin jutellaan lisää.
Rullaluistelu-, lenkkeily yms. urheiluseuraa Helsinkiin?
Munkkivuoreen
0
153
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moi, nainen
Tunnustan, olen heikkona sun hymyyn, ja sekään ei auta yhtään, että sulla on täydellinen nenä. Joten ensi kerralla, kun511945Some räjähti! Joel Harkimo jakoi haikean viestin meriltä tärkeänä merkkipäivänä: "Välillä..."
Joel Harkimo on lähtenyt yksin purjehdukselle Atlantin yli. Tsemppiä ja voimia, Joel Harkimo! Lue lisää: https://www.s341588Sedun opettaja?
Kukas Sedussa on ahdistellut alaikäisiä opiskelijoita? Tämä kansankynttilä oli saanut monta varoitusta, mutta sama homma431175- 821173
Bess jakoi hämmentävän kuvan - Anna Puu heittää roisin kommentin: "Onneks ei oo eka synnytys"
Ohhoh! No nyt on aika provosoiva kuva Bessistä. Kivoja kommentteja julkkisystävät laukoo... Tiesitkö, että Bessin (s.151060- 561049
- 481015
Mitä mun pitää tehdä?
Mitä me mies tehdään? Mitä sä haluat mun tekevän? Mä en tiedä. Mä luulen tietäväni, että molemmat kärvistelee tunteid40968Keskusta on kovassa nousussa
Persut ovat jäämässä kauas taakse. Maaseudun ihmiset ovat palaamassa järkiinsä epäonnistuneen persuseikkailun jälkeen.129945Näytät paremmalta kuin koskaan ennen
Aivan jokaisena päivänä. Minä pidän sinusta parhaimman huolen. Lupaan sen, sen voin luvata.38916