Kuulin semmosen tarinan, että hullujussi tulee elokuun viimeinen päivä kauhomaan Prisman Abc.n maan tasalle. Onko tosiaan näin ?
Prisman ABC jyrätään nurin
Jo tässä kuussa?
301312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
niin siinä käy. menettää prisma paljon asiakkaita. ainaki minut
käymään prismassa heti huomenna.Kiitos että tuo rötiskö puretaan.
Hyvin ikävä jutska, oon tankannu siellä aikojen alust asti. Voi peijakas, ku alako harmittaan, voi perrrr...... >:(((
Tankkaus-asema siirtyy K-raudan puoleiseen nurkkaan, kuten myös autopesula.
Molemmat ovat miehittämättömiä asemia.
Vanha asema siirretään Storkohmoon.
Varmaan aikanaan myös amerikkalainen lihotusasema siirtyy sinne.
On tämä aivan järkyttävä kansandragedia. Mistä nyt sunnuntai mäyräkoira sanokaas se ? Siitä tien ali on ollut niin lyhyt kävelymatka etton jaksanu kantaa bisset kotiin mutta nyt pitää ostaa polkupyörä ja talveksi potkukelkka Kosilan keikalle se on niin iso rahanreikä köyhälle ettei siihen S-bonukset riitä. Voi räkä.
Jyräisivät samalla Prismankin nurin.
Tuo ABC on pikkujuttu, jyrättiinhän paljon parempi huoltoasema MacDonalsin alta aikanaan.
Minusta tuo Keparin rakennuksen purku on älytön, minusta se osoittaa kuinka KPO:lla on rahaa,meidän asiakasomistajien rahaa,kylvää sitä mitään ajattelematta. Minusta se on kansantaloudellisesti älytön temppu, jossakin USA:ssa se ei esim. olisi mahdollista, siitä on tieto ei luulo.
Olen kohta 60 kymmppinen ja varmaan alkaa jo dementia vaivaamaan kun en muista mikä huoltoasema oli MacDonalsin alla. Virkistätkö muistiani kiitos!!!
Shellin huoltis.Valkotiilinen rakennus.
No pitää ruveta käymään halkokarilla niin saa samalla niitä takkaklapeja vaikka onhan sinne pitempi matka mutta tankkaa samalla enemmän niin ei tarvi niin usein käydä. Harmi vaan, kun pitää tutustua uusiin myyjiin.
Älä harmittele, varsinkaan kun siellä on nättejä/mukavia tyttöjä........
Monia varmaan kiinnostaa mistäs se nestekaasupullo sitten haetaan ja kyllä kuulkaas kiinnostaa muakin? ? ?
saanut jo vuosia prismasta.Varastokaapit on kirjapainonpuoleisella seinustalla,ennen kärryparkkia ja pikapankkia.Sieltä missä myydään maaleja ym.muttereita hoidetaan tuota osastoa.
Voisiko kokkolasta tehdä vaikka Vaasan kaatopaikan..
Minulta loppui Prismassa käynti. Ihan järkyttävää katottavaa. Eiks millään ole enää väliä. Sairaita ihmisiä jotka päättävät tähän tyyliin.
Ei, koska Vaasa on p*ska paikka. Vaasa toimii jo kaatopaikkana sillä sinne lykätään suurin osa somaleista ja muista sossupummeista. Oulu on myös yhtä p*ska paikka.
Kyllä se vaan on näin työntekijät poistuvat paikalta elokuun viimeinen päivä muihin tehtäviin Prismaan ja Heinolankaaren abssille. Lekamies tulee hommiin, kun tulee ja tilalle kaivetaan ankkalampi räkivien mopotyttöjen riemuksi.
Se on kattos kun kpolla on RAHAA niin ei haittaa vaikka ajetaan nurin koko rakennus.
Prisma hoi rakentakaa se vanha teurastamo siihen takaisin alkuperäisten piirrustusten mukaan ja sinne ray,n pelisali vimosen päälle niin saa ukot pelata rauhassa, kun akat shoppailee ja siellähän on rakennusvärkkiä joka puolella.
kuule vaikka oletkin kokkolasta niin sinun on pakko tietää,ettei siinä prismassa ole mitäään abc tä vaan prisman shell aikas heikko kokkolalaisilla tuo paikallis tuntemus:) kuten myös se ettteivät kokkolaiset jaksa kävellä kauppaan 500m vaan he ajavat senkin autoillaan josta syntyy niin pienessä kaupungissa ruuhkia
Suomi on sairas tuhlarimaa, ja KPO samaa paskaa. Siellä ne isomahaset liituraitaset hykertelee ja tuhlaavat ryöstettyjä rahoja. Prisman bonuskortti on ihmisten kusettamista. Hinnat ylös ja bonukset eläkeläisille. Kuinka ihmiset viitsivätkin juosta noilla bonuskorteilla, ja antavat kusettaa itseään. En omista bonuskortteja vaan ostan sieltä missä pyörin. Ruokaa on yllin kyllin joka nurkassa. En tartte Prismaa mihinkään tarkoitukseen. Turha kauppa, joka kaatanut tuhansia pienyrittäjiä ja sanellut säännöt pienkaupoille.
Mutta siinähän on aina olu Klan kallein bensa...Ei kai siinä kukaan oo tankannukaan sen jälkeen kun minimanin ja lidl:n asemat tuli.
Prisman pihalla on nimenomaan ABC-asema, KPO:lla on tasan yksi Shell-asema ja se on Vitsarissa. Sekin vain sen vuoksi että tontin omistaa Shell tai eihän sitä Shell omista koska koko Suomen Shellit omistaa St1
Niin ja se on täysin per'seestä, kun kohta kaikki sanoo siinä oli Abc-asema :(
Per'hana, kun sais Tervaholmaan oman palvelu Abc.n niin loppuis tämä pelleily.
On kyllä ihan järkyttävä läjä rahaa mitä S-ryhmä pistää palamaan täällä Keski-Pohjanmaallakin joka vuosi. Ja sinä S-kortin käyttäjä maksat tämän tuhlaamisen. Alentaisivat mieluummin hintoja tai maksaisivat kotimaisille farmareille paremmin ja lopettaisivat nämä typeryydet.
Prisma voisi ostaa Pitkänsillankadun vanhan Teboilin rakennuksen ja remontoida sen uuteen uskoon ja vanhat työntekijät töihin sinne kanssa.
Voisiko S-ryhmäläiset jyrätä samalla Minimanin pihalla olevan "autokorjaamon", kiitos.
Joo no ikävä tässä jokatapauksessa tuloo, kun tuo vanha abc loppuu.
KPO:n kannalta aivan järkevä ratkaisu, joka perustuu yleiseen kehitykseen. Ensinnäkin aukioloajat ovat pidentyneet ja ulottuneet myös sunnuntaipäiviin sen jälkeen, kun huoltoasemat on perustettu. Mäyräkoirat voi ostaa sieltä. Toiseksi asiakkaat ovat siirtyneet käyttämään muovirahaa, joten polttoaineen myyntiin riittää se kylmäasemankin, jollaisen sanottiin tuossa ylempänä tulevan K-Raudan puoleiseen päähän. Kolmanneksi aivan vieressä on saman firman suurempi ABC-asema, jossa voivat asioida ne asiakkaat, jotka haluavat henkilökohtaista palvelua.
toivottavasti tulee yhtä hyvin toimiva pesula, kuin prismassa.