http://tinyurl.com/co5o394 Joni Sormunen potkupalloa pelannut myyrällä!.
Myyrä potkittu hengiltä!
7
404
Vastaukset
- idioottejataas
Kyllä täytyy olla idiootti. Toivottavasti äiti ja isä ovat iloisia jälkikasvusta.
- Humuveikko
Videopeleistä ne tommoset mallit oppii.
- sylettää käytös
Voisko vanhemmat ystävällisesti opettaa lapsensa kunnioittamaan elämää/eläimiä? Vai osaavatko itsekkään??
- voijeesuksenvideot
Jaa videopeleistä, just niin.... entisajan suomalaiset lapset kiduttivat ja tappoivat paljon enemmän pieneläimiä kuin nyt.
Ja jos on matkustanut maissa (ei tartte edes lähteä Euroopasta), missä lapsilla ei ole hajuakaan siitä, mitä videopeli on, niin kyllä ne osaa tappaa ja kiduttaa eläimiä – vaikka osana omia leikkejään. Kulkukoirilta leikatan korvat ja muuta hauskaa (hyötyeläimet tietty jätetään rauhaan) - Jormaxxxx
Naamakin on sen näkönen et nyrkki siihen sopii. Jos joskus nään ton jossain niin toi naama saa uuden muodon.
- sorkka94
ja mä oon ollu ton kanssa samassa perhe-kodissa mouhulla... Mäntyharjun voikoskella... (perhe-koti tuulia)
Ja oon itse henkilökohtaisesti opettanut sitä pelleä... sillä ei ole kaikki kotona... se syö mielialalääkkeitä ja stratteraa. se on ollu moisiossakin.
- ssbird
Elänrääkkäys on aina tuomittavaa, mutta jokin tuossa otsikossa vain meinasi tiputtaa meikäläisen tuolilta - naurusta. Siinä on jotain samaa kuin kaikissa kissa mikroon/kuivausrumpuun tai sinappia mirrin anukseen -vitseissä: naurattaa vaikka asia on vastenmielinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä851742Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721615Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1711321- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66883Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838