Waterfront suites by Centara Karon

Onko kenelläkään tietoa tästä hotellista, onko rauhallisella paikalla. Onkohan lapsiystävällinen? Vastaanotto ei taida olla auki öisin? Kai tuolla on jonkinlainen vartiointi, että asiattomia ei pääse hotelliin? Onko keittiössä tarvittavat välineet, jotta voi tehdä itse aamaisen(kaurapuurot ja pekonit)?
10793
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Joo, kiitos linkista - ei tuosta oikein saa mitään selvää, että onko tarpeelliset kattilat ja paistinpannut? Eihän hotellin lähellä ole vaan tyttöbaareja?

Äänestä

ei kait liene niin pahat turvatoimet ettei asukkaat pääse sisään yön hämärissä...

Äänestä

Onkohan millainen uima-allas tuossa hotellissa? Ei oikein kiinnosta aamupalan teko, joten onko lähellä ravintolaan, mistä saa aamiaista?

Äänestä

Onko tähän hotelliin menijöitä helmikuun lopulla? Millainen hotelli on, löytyy heikonlaisesti suomeksi kirjoittua infoa?

Äänestä
  • Miten tuollaisella kielitaidolla onnistuu matkustaminen ? Ravintolan menu on sitten englanniksi. Meat balls on sitten englanniksi lihapullat :)

    Äänestä

Kaikille ei tartu vieras kieli, aika lapsellista kielenkäyttöä. Ei kansakoulussa juurikaan opetettu kieliä, toki olen kansanopistossa opiskellut, mutta vaikeaa on englanti. Harmittaa, kun kukaan ei vastaa mielestäni asiallisiin kysymyksiin.

Äänestä

Onkohan kellään tietoa, että myydäänkö thaimaassa pekonia, kun on muslimimaa? Saakohan sinne viedä edes pekonia, ajattelin ostaa kilon paketin kotimaasta, tuleekohan onhelmia tullissa. Lisäksi pitää ottaa pari purkkia hernekeittoa ja näkkäriä. Kovat on odotukset, kun on lähtö ihan kohta. Saakohan tuossa hotellissa nukkua, kun joku pelotteli kovasta metelistä?

Äänestä

Viikon päästä tuonne menossa. Onko kukaan käynyt täällä? Hotellissa on allasbaari, liekkö joka päivä auki?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kirsti kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa tästä hotellista, onko rauhallisella paikalla. Onkohan lapsiystävällinen? Vastaanotto ei taida olla auki öisin? Kai tuolla on jonkinlainen vartiointi, että asiattomia ei pääse hotelliin? Onko keittiössä tarvittavat välineet, jotta voi tehdä itse aamaisen(kaurapuurot ja pekonit)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu