http://yle.fi/uutiset/nuoret_aidit_tupakoivat_muita_aiteja_enemman/6228822
Voimme siis sanoa, että lähes kaikki teiniäidit ovat vastuuttomia.
Osoitus teiniäitien vastuuttomuudesta jälleen kerran
4
241
Vastaukset
- H-s-p
Surullista, ja sitten vingutaan miksi teiniäideillä on huono maine.. Eikä tossa ajatella enää lapsen parasta.
Mutta oon itsekkin nuori äiti. - Tshiih
Ja ite olen tuleva äiti, nuori, ja lopetin tupakoinnin seinään heti kun sain tietää olevani raskaana. Mutta lähipiirissäni on kaksi naista, molemmat yli kolmenkymmenen ja ovat polttaneet kummatkin kaikkien raskauksien aikana! Ja lapsia enemmän kuin neljä molemmilla. Joten en lähtisi yleistämään!
- +.+
Poikkeuksia aina löytyy suuntaan ja toiseen. Ne eivät kuitenkaan muuta miksikään sitä tosiasiaa, että yleisesti ottaen nuorilla äideillä on tupakointi yleisempää.
- young mom
Kuulun kans tuohon joka neljänteen alle 20vuotiaaseen, jotka lopettavat tupakoinnin raskauden aikana. Enkä polta vieläkään, vauva kohta 8kk.
Myös täysimetin puolivuotiaaksi, ja imetän vieläkin.
Joten eipäs yleistetä..
Mutta onhan tuossa tottuuttakin, valitettavan moni nuori äiti jatkaa tupakointiaan, ja on muutenkin vastuuton..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751161
- 741154
- 481034
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104988- 51965
- 34737
- 49714
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577