Majoitussuosituksia Kochiin?

_matkakuume_

Onko jollain tiedossa hotellia tai kotimajoitusta Kochissa (ensisijaisesti vielä Fort Kochissa), jota suosittelisi? Tai toki voi kertoa myös jos suosittelee välttämään jotain paikkaa =)
Entä kokemuksia hintatasosta?
Kiitos!

2

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omat Kochin

      hotellikokemukset ovat Abad Metrosta. Siisti, keskitason hotelli Ernakulamin puolella. Huonehintaa en muista, sillä ekalla kerralla asuttiin sviitissä, toisella kerralla 2 hengen huoneessa. Ja meillä oli miehen työpaikan alennuskortti käytössä. Nykyään asustellaan aina tuttavien luona.

      Abadissa on kiva jätskibaari ja coffee shop. Ja vieressä on supermarket. Itse hotellissa ei ainakaan silloin tarjoiltu alkoholia, mutta hotellin tarjoilijapojat kyllä järjestivät kylmää Kingfisheriä miehelle aina kun hän sitä kaipasi :)

      Hintataso alkaa olla aika samaa luokkaa kuin Goalla. Mutta hakemalla löytää edullisiakin ostoksia. Ja laatu on intialaisittain hyvää. Kochissa valmistetaan 'vientilaatuisia' vaatteita, etenkin pellavavaatteet vaatteet ovat edullisia. Ravintolat ovat huokeita, paitsi loistohotelleissa. Niissä ruoka on saman hintaista kuin Suomessakin.

    • Kerala Home Stay yleistä

      Keralan matkailuministeriö:
      http://www.keralatourism.org/
      ylläpittää kotimajotuspaikkojen luokitusjärijestelmää:
      http://www.keralatourism.org/classificationofhomestays/Classified_Homestay_main.php
      ja uskosin että ainaski nuot "Diamond House" - tason paikat ovat oikeen turvallisia valintoja. ja niitä näkys löytyvän parikappaletta tuolta Fort Kochin aluhheelta.

      molima parivuotta sitten Mr.Suresh Mathewin vierhaana:
      http://www.keralatourism.org/homestay/homestay_details.php?id=195
      ja olima majotuksheen ja palavelhuun erinomasen tyytyväisiä. menemä ens talavena uuesthaan. mutta sehän ei sijainnilthaan vastaa toiveita.

      tuo matkailuministeriön Message Board on kans oikeen hyvä paikka kysellä kaikenlaista matkailuun liittyvää palavelua:
      http://www.keralatourism.org/traveller-forum/

      terkut:
      perapappa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7533
    2. Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata

      Manneja, vaiko matuja?
      Mikkeli
      102
      5486
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5017
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4394
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3140
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2793
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2377
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2334
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1936
    Aihe