Majoitussuosituksia Kochiin?

Onko jollain tiedossa hotellia tai kotimajoitusta Kochissa (ensisijaisesti vielä Fort Kochissa), jota suosittelisi? Tai toki voi kertoa myös jos suosittelee välttämään jotain paikkaa =)
Entä kokemuksia hintatasosta?
Kiitos!
2188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hotellikokemukset ovat Abad Metrosta. Siisti, keskitason hotelli Ernakulamin puolella. Huonehintaa en muista, sillä ekalla kerralla asuttiin sviitissä, toisella kerralla 2 hengen huoneessa. Ja meillä oli miehen työpaikan alennuskortti käytössä. Nykyään asustellaan aina tuttavien luona.

Abadissa on kiva jätskibaari ja coffee shop. Ja vieressä on supermarket. Itse hotellissa ei ainakaan silloin tarjoiltu alkoholia, mutta hotellin tarjoilijapojat kyllä järjestivät kylmää Kingfisheriä miehelle aina kun hän sitä kaipasi :)

Hintataso alkaa olla aika samaa luokkaa kuin Goalla. Mutta hakemalla löytää edullisiakin ostoksia. Ja laatu on intialaisittain hyvää. Kochissa valmistetaan 'vientilaatuisia' vaatteita, etenkin pellavavaatteet vaatteet ovat edullisia. Ravintolat ovat huokeita, paitsi loistohotelleissa. Niissä ruoka on saman hintaista kuin Suomessakin.

Äänestä

Kerala Home Stay yleistä

Keralan matkailuministeriö:
http://www.keralatourism.org/
ylläpittää kotimajotuspaikkojen luokitusjärijestelmää:
http://www.keralatourism.org/classificationofhomestays/Classified_Homestay_main.php
ja uskosin että ainaski nuot "Diamond House" - tason paikat ovat oikeen turvallisia valintoja. ja niitä näkys löytyvän parikappaletta tuolta Fort Kochin aluhheelta.

molima parivuotta sitten Mr.Suresh Mathewin vierhaana:
http://www.keralatourism.org/homestay/homestay_details.php?id=195
ja olima majotuksheen ja palavelhuun erinomasen tyytyväisiä. menemä ens talavena uuesthaan. mutta sehän ei sijainnilthaan vastaa toiveita.

tuo matkailuministeriön Message Board on kans oikeen hyvä paikka kysellä kaikenlaista matkailuun liittyvää palavelua:
http://www.keralatourism.org/traveller-forum/

terkut:
perapappa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


_matkakuume_ kirjoitti:

Onko jollain tiedossa hotellia tai kotimajoitusta Kochissa (ensisijaisesti vielä Fort Kochissa), jota suosittelisi? Tai toki voi kertoa myös jos suosittelee välttämään jotain paikkaa =)
Entä kokemuksia hintatasosta?
Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu