Myydään kesyhiiriä

TA

Myydään 10.6.2012 ja 12.6.2012 syntyneitä kesyhiiriä

10.6.2012 syntynyt lk ba/t uros.
12.6.2012 syntyneet lk ba naaras ja 2 lk ba/t naarasta (toisella knikki).

Uros yksineläjäksi.

Myynnissä myös pari n.6kk ikäistä lk ba/t urosta. Toista käytetty pet-kasvatukseen, toinen VAIN LEMMIKIKSI! Syntyneet 20.1.2012 ja 1.2.2012

Kuvia saa pyytämällä. Nuoremmat 10€ / kpl - ja n.6kk ikäiset urokset 8€ / kpl

Yht.otot s-postiin [email protected]

7

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TA

      Niin ja hiiret KOTKASSA, josta nouto.

    • TA

      Kakarat vielä vailla uusia koteja! :)

      • g00

        Voisin kyllä ottaa ne 2 naarasta jos ne on vielä vapaina, mutta en tiedä mitä mieltä äiti on. Ei hirveän innostunut ole, mutta ei se huono ajatuskaan ollut. Muuten missä kohtaa knikki on? Onko se vaarallinen?
        Asutaan meinaan tässä haminassa ja terraariokin on valmiina (90l)
        Pitäis purut, mökit, ruokakuppi, juoksupyörä ja vesipullo käydä ostamas :) Ruuan meinasin ite sekottaa siemenistä ja pistää säilöö. Joten kirjottelen tänne uudestaa jos mutsi suostuu. Meinaan nyt sais hiirulaiset puolet halvemmal mitä kaupasta.


    • TA

      3 naarasta on vapaana, yksi black ja kaksi black tania. Myisin mielelläni kaikki kolme kerralla laumana, koska viihtyvät paremmin sitten kolmistaan kun kahdestaan :) Juoksupyörää mä en välttämättä suosittele, mutta jos välttämättä haluat pyörän ostaa, muista ostaa syrkkikokoinen, eli halkaisijaltaan vähintään 19cm (pienemmässä hiiren häntä vahingoittuu) ja umpinainen.

      Knikki on hiiren hännässä ja suunnilleen keskikohdassa, eikä se ole mitenkään vaarallinen. Hiiri soveltuu oikein hyvin lemmikiksi knikistä huolimatta.

    • TA

      Lk ba naaras MYYTY.

    • TA

      Vapaana vielä 10.6 syntynyt uros sekä 12.6. syntyneet naaraat!

    • TA

      Tytöt saaneet kodin! :)

      Uros vielä etsii sitä omaa kotiaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe