Myydään kesyhiiriä

TA

Myydään 10.6.2012 ja 12.6.2012 syntyneitä kesyhiiriä

10.6.2012 syntynyt lk ba/t uros.
12.6.2012 syntyneet lk ba naaras ja 2 lk ba/t naarasta (toisella knikki).

Uros yksineläjäksi.

Myynnissä myös pari n.6kk ikäistä lk ba/t urosta. Toista käytetty pet-kasvatukseen, toinen VAIN LEMMIKIKSI! Syntyneet 20.1.2012 ja 1.2.2012

Kuvia saa pyytämällä. Nuoremmat 10€ / kpl - ja n.6kk ikäiset urokset 8€ / kpl

Yht.otot s-postiin [email protected]

7

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TA

      Niin ja hiiret KOTKASSA, josta nouto.

    • TA

      Kakarat vielä vailla uusia koteja! :)

      • g00

        Voisin kyllä ottaa ne 2 naarasta jos ne on vielä vapaina, mutta en tiedä mitä mieltä äiti on. Ei hirveän innostunut ole, mutta ei se huono ajatuskaan ollut. Muuten missä kohtaa knikki on? Onko se vaarallinen?
        Asutaan meinaan tässä haminassa ja terraariokin on valmiina (90l)
        Pitäis purut, mökit, ruokakuppi, juoksupyörä ja vesipullo käydä ostamas :) Ruuan meinasin ite sekottaa siemenistä ja pistää säilöö. Joten kirjottelen tänne uudestaa jos mutsi suostuu. Meinaan nyt sais hiirulaiset puolet halvemmal mitä kaupasta.


    • TA

      3 naarasta on vapaana, yksi black ja kaksi black tania. Myisin mielelläni kaikki kolme kerralla laumana, koska viihtyvät paremmin sitten kolmistaan kun kahdestaan :) Juoksupyörää mä en välttämättä suosittele, mutta jos välttämättä haluat pyörän ostaa, muista ostaa syrkkikokoinen, eli halkaisijaltaan vähintään 19cm (pienemmässä hiiren häntä vahingoittuu) ja umpinainen.

      Knikki on hiiren hännässä ja suunnilleen keskikohdassa, eikä se ole mitenkään vaarallinen. Hiiri soveltuu oikein hyvin lemmikiksi knikistä huolimatta.

    • TA

      Lk ba naaras MYYTY.

    • TA

      Vapaana vielä 10.6 syntynyt uros sekä 12.6. syntyneet naaraat!

    • TA

      Tytöt saaneet kodin! :)

      Uros vielä etsii sitä omaa kotiaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      138
      7627
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      28
      2928
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      326
      1789
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      268
      1475
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      115
      1273
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1159
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1072
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      966
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      20
      936
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      921
    Aihe