Löysin jonkun vanhan keskustelun aiheesta mutta ei siitä oikeen mitään ottanut irti. Ja itse tarvitsisin ajokorttia varten uudet kuvat.
Kysymys siis kuuluu mistä saa halvimmat mustavalko passikuvat Hämeenlinnasta?
Mistä saa halvimmat passikuvat Hämeenlinnassa?
14
6979
Vastaukset
- joskus kuvannukki...
Ota ite.
Passikuvavaatimukset löydät poliisin sivuilta.
Taustana esim. vaalea taivas tai vaalea pinta ulkona.
Normaalipolttovälinen linssi ja muotoilusalama edestä.
Rajaa otos vaatimuksen kokoiseksi 300pix/cm ja tarkista oikea kasvokoko.
Ota uusi pohja ja liitä kuvat otos kerrallaan uudelle taustalle.Mahtuu useampi 10x15 kokoiseen pohjaan.
Teetä kuvaksi tai kopioi omalla mustesuihkarilla.
Leikkaa vie laitokselle.
Lykkyä!
Ps.Toisaalta vois varmaan kannattaa käydä kuvauttamassa ja maksaa vähän yli kymmenen euroa.
Muistathan, että taksoihin sisällytetään suhteessa kaikki liiketoiminnan kulut! - dfdfdff
Reskalla maksoi 17 €
- joskus kuvannukki...
Toistaiseksi Suomessa hinnoittelu ei ole säännösteltyä.
Toivottavasti palstan lukijat antavat tarvitsemasi tiedot. - Pasi Kuvatus
Kuvapalvelun kiskurihinta 17 €.
Linja-autoasemaa vastapäätä olevassa valokuvausliikkeesä 6 kuvaa vain 14 euroa.
- klk-ä
Raatihuoneella viime kesänä "mopokorttitarjous" 15 € / 4 kuvaa, se on siis linja-autoasemaa vastapäätä.
- joopajoo333
6 / 2018 Hinnasto (Passikuva suoraan poliisille):
09,90 EUR Gigantti Hämeenlinna (itsepalveluautomaatti Tiiriössä, kuvat poliisille 24h kuluessa)
18,00 EUR Hämeenlinnan Raatikuva (keskustassa)
19,90 EUR Hämeenlinnan Kuvapalvelu (keskustassa)
26,00 EUR T1NNIN KUVA (Goodmanissa) - joopajoo333
26,00 EUR TUNN1N KUVA (Goodmanissa)
- Tämäkin-on
Ota itse netistä löytyy ohjeet onko kokemuksia kellään?? maksaa Euron siirto.
- dfgdfgfdgdfg
Ja tämäkin juttu vuodelta 2012. Ettekö pässit osaa katsoa vuosilukuja.
- Anonyymi
Aihe voi silti olla monelle ajankohtainen, joten mitä väliä? Miksi avata useampi keskustelu aiheesta, kun vanhaakin voi päivittää?
- Anonyymi
Kävin Hesassa, niin samalla matkalla Verkkokauppa.com otti kuvan Jätkänsaaren kaupassaan, maksoi 1 € ja lähettivät kuvan poliisiille, passi nyt kunnossa. Älä maksa huijareille maltaita!
- Anonyymi
Ilman muuta ostat junalipun hesaan ja haet sieltä passikuvat. Mitä helvettiä sen on välj' maksaa ne 30 tai 20.
- Anonyymi
gigantissa 9,90
- Anonyymi
Jos on varaa matkustaa ja hankkia passi, tuntuu omituiselta kysellä muutaman euron säästöä passikuvissa. Ja sitten vielä haetaan juttuja vuodelta 2012!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004373
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631703
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331363Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706