Aqua Beach hotelli Mallorcalla

aquaxx

Hei!

Kellään tietoa hotellista Aqua Beach? Jos joku käynyt, niin kerrothan millainen hotelli?

4

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tak

      Juuri palattiin Aqua Beach hotellista viikon matkalta. Hotelli on hyvällä paikalla rantakadulla. Siisteys erinomainen, palvelu erittäin hyvää ja aamiainen runsas ja maittava (matka aamupalalla) samoin illallinen ( muistaakseni 18 ekee) jos sen haluaa. Voipi suositella ihan mieluusti ... suunitelmissa taas ensivuonna smaan paikkaan kolmannelle mallorcan matkalle.

    • Voisin.mennä.toistekin

      Yhdyn edelliseen kirjoittajaan. Majoittumisestani on jo muutama vuosi. Ainoa miinus voisi olla, että silloisten Finnmatkojen eli nykyisen TUIn matkalaiset majoitettiin Finnmatkojen käytännön mukaisesti hotellin sijainniltaan huonoimpiin huoneisiin. Huoneessa ei muuten ollut valittamista.

      Finnmatkalaiset saattoivat maksaa puolihoidon jo matkaa varatessaan, jolloin se ilmeisesti tuli hieman halvemmaksi kuin suoraan hotellista ostettaessa. Ruokailu on seisovasta pöydästä. Hotellia ei ollut Finnmatkojen nettisivuilla, mutta huoneen sai kyselemällä asiaa puhelimitse Finnmatkoilta.

      Hotelli sijaitsee aivan rantakadulla, joten rantaa ajatellen sijainti ei voisi olla parempi. Sijainti ei kuitenkaan ole aivan Palmanovan keskeisin, jos tarkoituksena on iltaelämän katseleminen. Palmanova on kuitenkin sen verran pieni paikka, että kävellen pääsee aika nopeasti minne tahansa, joten en pitäisi tätä suurena puutteena.

    • Ainamatkalla

      Parempi myöhään kuin ei milloinkaan. Mitä mieltä lieneekään kuutisen vuotta sitten kysymyksen esittänyt aloittaja?

      • Ei__haittaa

        " Mitä mieltä lieneekään kuutisen vuotta sitten kysymyksen esittänyt aloittaja? "

        Ei ole tietoa. Lieneekö edes hengissä enää? Toisaalta asiallisille vastauksille on aina kysyntää. Joku muu saattaa hyötyä niistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      146
      11311
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5840
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      158
      4513
    5. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4306
    6. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4152
    7. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3448
    8. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3196
    9. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      47
      1679
    10. Hyvää yötä

      Joka päivä ajatuksissani, aarre. ❤️
      Ikävä
      39
      1592
    Aihe