ROMANIMARJASTAJIEN SAALIIT

Romanialaiset saaneet suuria saaliita. Mustikoiden ohella he ovat saaneet pari traktoria ja kultakoruja. Sillä lailla
1126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

SUUria saaliita suaneet, miekin näin kaks nuorta eläkeläestä mettään menemässä issoinne hammeineen (kerräämmään mustikoita) kelasta kaet ei ennää makseta 3xtukia kun nyky tietoyhteiskunta (tietsikat netissä). Ympäristövahinkojen vuara vuan suuri kun hammeen alta voi öljykannu vuotaa metsään. ajokortti ja eläkeläespaperit samalla hakemuksella automaattisesti kun täyttää 18v?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Savo?Romania kirjoitti:

Romanialaiset saaneet suuria saaliita. Mustikoiden ohella he ovat saaneet pari traktoria ja kultakoruja. Sillä lailla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu