Olen seurustellut avopuolisoni kanssa pian kolme vuotta. Luotan häneen täysin ja tiedän ettei hän koskaan pettäisi minua. Silti kuitenkin aina hänen ilmoittaessaan, että heillä on esimerkiksi kavereidensa kanssa poikien saunailta, minä alan tiuskimaan hänelle ja oikein keksimällä keksimään asioita, joista saan hänelle valittaa! No, eikai tuollaista kukaan jaksa kuunnella, joten nämä "keskustelut" yleensä päättyvät riitaan. Olen omasta mielestänikin ärsyttävä!!! Olen menneisyydessä ollut melkoinen "Sinkkuelämän Samantha" ja tehnyt hairahduksen jos toisenkin. Nykyisessä suhteessani olen kuitenkin onnellinen, enkä koskaan ole edes kuvitellut pettäväni avopuolisoani. Jotain minun on nyt kuitenkin tälle mustasukkaisuudelleni tehtävä... saan muuten kohta kiukutella ihan yksinäni.
Onko muilla tällaisia viirauksia?
eroon mustasukkaisuudesta?!
5
378
Vastaukset
- kundi69
Ikävä miehenä todeta, että saunaillassa miehet lähtee baareihin ja misut jotka tulee tanssilattialle hakemaan,niin vaikea on pitämättä katsetta irti. Joukossa tyhmyys tiivistyy ja silloin otetaan tietoisia riskejä,että ketä on kovin kundin iskemään mimmejä :( Sitten saatetaan vaihtaa numeroita,eikä vaimolle,ei avokille kerrota mitään, Miehet kaipaa vaan sitä jännitystä,se on ikävää mutta totta! facebookissa on yhtäkkiä lisääntynyt se mimmi kaveriksi ja sitten se flirttailu alkaa :( Näin meidän kusipää miesten näkökulmista.
Perhana että itseäni raivostuttaa äijät, jotka liukenee baarista muijien perään kun itse on lähtenyt nauttimaan hyvää olutta ja parantamaan maailmaa toisten miesten kanssa.
Jumanketale.- Viltsumimmi
Joo, mutta me naisetkin ollaan just samanlaisia, kun lähdetään tyttöjen kanssa tai yksin ulos. Mennään rennosti baaritiskille tilaamaan ja sitten luodaan katse yli pöytien ja saalis on rysässä alta aikayksikön. Sitten haalaamaan lähistölle ja juttusille...ilta jatkuu tanssien ja loppuilta hämyisessä yökerhossa...ehkä sieltä kotiin sitten häntä koipien välissä ja mieli virkistyneenä, että kelpasinpa noinkin komealle ilmestykselle. Sitten tulee niitä sähköposteja tai viestejä, joissa voi vielä kerrata illan kulkua tai suunnitella seuraavaa keikkaa, joskus jää kyllä ainoiksi kohtaamisiksi, joskus satutaan:) näkemään uudestaan. Semmoisia heikkoja me naisetkin ollaan ja kaivataan miehen ihailua! Jos kotona tasaisen tylsää ja huomiota ei heru, on hyvin helppoa käydä päivittämässä viehätysvoima;-)
- Pikku liinu
Minäkään en usko, että kumppanini pettäisi minua. Olemme seurustelleet vuoden päivät. Silti aina, kun hänellä joku meno, missä ollaan ravintolassa tai ylipäänsä liikkeellä kartsalla, on minulla vaikeuksia joitakin aikoja ennen hänen menoaan. Keksin myös tuolloin kaikenlaista settiä saadakseni häneltä ylimääräistä huomiota ja kumppanini on ihmeissään, että mikä minulla on. Mustasukkaisuutta se on, lähteepi vain puhumalla aina ja uudestaan, kun paha mieli valtaa ja hätä menettämisestä. Onhan se aika hävettävää kertoa, että on mustis, mutta ei auta, meitä on monta näillä mestoilla tämän ongelman kanssa enemmän tai vähemmän painiskelevaa.
- voihan...
HOH HOIJAA! Ooteko te vielä ihan kersoja vai mitä sielä nupissa liikkuu???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697