Olen seurustellut avopuolisoni kanssa pian kolme vuotta. Luotan häneen täysin ja tiedän ettei hän koskaan pettäisi minua. Silti kuitenkin aina hänen ilmoittaessaan, että heillä on esimerkiksi kavereidensa kanssa poikien saunailta, minä alan tiuskimaan hänelle ja oikein keksimällä keksimään asioita, joista saan hänelle valittaa! No, eikai tuollaista kukaan jaksa kuunnella, joten nämä "keskustelut" yleensä päättyvät riitaan. Olen omasta mielestänikin ärsyttävä!!! Olen menneisyydessä ollut melkoinen "Sinkkuelämän Samantha" ja tehnyt hairahduksen jos toisenkin. Nykyisessä suhteessani olen kuitenkin onnellinen, enkä koskaan ole edes kuvitellut pettäväni avopuolisoani. Jotain minun on nyt kuitenkin tälle mustasukkaisuudelleni tehtävä... saan muuten kohta kiukutella ihan yksinäni.
Onko muilla tällaisia viirauksia?
eroon mustasukkaisuudesta?!
5
404
Vastaukset 5
- kundi69
Ikävä miehenä todeta, että saunaillassa miehet lähtee baareihin ja misut jotka tulee tanssilattialle hakemaan,niin vaikea on pitämättä katsetta irti. Joukossa tyhmyys tiivistyy ja silloin otetaan tietoisia riskejä,että ketä on kovin kundin iskemään mimmejä :( Sitten saatetaan vaihtaa numeroita,eikä vaimolle,ei avokille kerrota mitään, Miehet kaipaa vaan sitä jännitystä,se on ikävää mutta totta! facebookissa on yhtäkkiä lisääntynyt se mimmi kaveriksi ja sitten se flirttailu alkaa :( Näin meidän kusipää miesten näkökulmista.
Perhana että itseäni raivostuttaa äijät, jotka liukenee baarista muijien perään kun itse on lähtenyt nauttimaan hyvää olutta ja parantamaan maailmaa toisten miesten kanssa.
Jumanketale.- Viltsumimmi
Joo, mutta me naisetkin ollaan just samanlaisia, kun lähdetään tyttöjen kanssa tai yksin ulos. Mennään rennosti baaritiskille tilaamaan ja sitten luodaan katse yli pöytien ja saalis on rysässä alta aikayksikön. Sitten haalaamaan lähistölle ja juttusille...ilta jatkuu tanssien ja loppuilta hämyisessä yökerhossa...ehkä sieltä kotiin sitten häntä koipien välissä ja mieli virkistyneenä, että kelpasinpa noinkin komealle ilmestykselle. Sitten tulee niitä sähköposteja tai viestejä, joissa voi vielä kerrata illan kulkua tai suunnitella seuraavaa keikkaa, joskus jää kyllä ainoiksi kohtaamisiksi, joskus satutaan:) näkemään uudestaan. Semmoisia heikkoja me naisetkin ollaan ja kaivataan miehen ihailua! Jos kotona tasaisen tylsää ja huomiota ei heru, on hyvin helppoa käydä päivittämässä viehätysvoima;-)
- Pikku liinu
Minäkään en usko, että kumppanini pettäisi minua. Olemme seurustelleet vuoden päivät. Silti aina, kun hänellä joku meno, missä ollaan ravintolassa tai ylipäänsä liikkeellä kartsalla, on minulla vaikeuksia joitakin aikoja ennen hänen menoaan. Keksin myös tuolloin kaikenlaista settiä saadakseni häneltä ylimääräistä huomiota ja kumppanini on ihmeissään, että mikä minulla on. Mustasukkaisuutta se on, lähteepi vain puhumalla aina ja uudestaan, kun paha mieli valtaa ja hätä menettämisestä. Onhan se aika hävettävää kertoa, että on mustis, mutta ei auta, meitä on monta näillä mestoilla tämän ongelman kanssa enemmän tai vähemmän painiskelevaa.
- voihan...
HOH HOIJAA! Ooteko te vielä ihan kersoja vai mitä sielä nupissa liikkuu???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j921393Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga83961- 42844
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden296767Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️82641- 48631
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35621- 47617
- 28574
- 40571