Kaljuuntuvat Tuksu, Martina ym, tractia alopecia

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2185897/Naomi-Campbells-shocking-bald-patches-years-relying-hair-extensions.html

Siinäpä kuva nyky-Naomista, tautina tractia alopecia, joka johtuu esim. painavien hiuslisäkkeiden pitkäaikaisesta käytöstä ja siitä, että hiuksissa on koko ajan "puristusta".
Tuksulla erittäin selvästi jo tuota kaljuuntumista näkyvillä.
Martinat sun muut, sama juttu varmasti tulevaisuudessa.
10220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No, tuo leidi on jo 42-vuotias. Laardi ei elä niin vanhaksi!

Äänestä
  • Ystäväni on käyttänyt noita pidennyksiä niin kauan kuin muistan, oli tässä kerran ne otattanut kokonaan pois ja näky oli hirveä. Oli tosiaan paljaitakin aukkoja hiusten seassa ja oma tukka oli lähtenyt noin puolet pois, mitä sitä oli. Hiusrajakin jo hiukan vetääntynyt. Miksi ihmiset tuhoavat päänahkansa ja omat hiuksensa.
    Tuksuhan tosiaan kun kuvia katsoo, on puolikalju jo.

    Äänestä

  • Oksettavaaaaaaaa kirjoitti:

    Ystäväni on käyttänyt noita pidennyksiä niin kauan kuin muistan, oli tässä kerran ne otattanut kokonaan pois ja näky oli hirveä. Oli tosiaan paljaitakin aukkoja hiusten seassa ja oma tukka oli lähtenyt noin puolet pois, mitä sitä oli. Hiusrajakin jo hiukan vetääntynyt. Miksi ihmiset tuhoavat päänahkansa ja omat hiuksensa.
    Tuksuhan tosiaan kun kuvia katsoo, on puolikalju jo.

    Onhan tuolla mennyt tissitkin pilalle. Roikkuvat liioittelematta navan korkeudella vapaana ollessaan. JA ei ole rahaa korjausleikkaukseen! Kaikki on juotu.

    Äänestä

Naomi näyttää olevan kans näitä naisia, jotka on kauniita vain viimeisen päälle meikattuna ja stailattuna... Naama on kuin petolinnun p*rse noissa kuvissa, vaikka kroppa onkin edelleen hyvässä kuosissa.

Äänestä
  • Sitä ne negridigeenit tekee!

    Äänestä

Aivan järisyttävän järkyttäviä kuvia. Pelottavia.
Miten kukaan uskaltaa pitää painavia pidennyksiä vuosi ja vuosikausia.
Naomi ei kuitenkaan ole pilannut kroppaansa silikoneilla.

Äänestä

No niin kaikki 42-vuotiaat Suomivalaat! Onko teidän kroppanne yhtä hyvässä kunnossa kuin Naomilla? Veikkaan, että EI OLE!

Suomivalaat ovat 42-vuotiaine helvetin lihavia ja sairaita. Perse on kuin seitsemän leivän uuni ja jalat polvista pihtiasentoon taipuneet ylipainon vuoksi.

Sellaisia ovat Suomivalaat! Greenpeacen ei kannata heitä pelastaa...

Äänestä

Mun kroppa ei ole noin hyvässä kunnossa mutta en ole noin vanha kuin Naomi enkä ole kalju kuten Naomi.

Äänestä
  • Sinäkin vanhenet, usko pois :))) ... mikäli et kuole ennen 40-vuotissyntypäivääsi läskiesi takia...

    Äänestä

En ole läski. Olen hoikka. Mutta en tuollainen täydellisen varren omaava mitä Naomi.
Mutta joka tapauksessa, minulla on omat pitkät ja hyväkuntoiset hiukset. Naomi on kalju.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järkyttävä.... kirjoitti:

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2185897/Naomi-Campbells-shocking-bald-patches-years-relying-hair-extensions.html

Siinäpä kuva nyky-Naomista, tautina tractia alopecia, joka johtuu esim. painavien hiuslisäkkeiden pitkäaikaisesta käytöstä ja siitä, että hiuksissa on koko ajan "puristusta".
Tuksulla erittäin selvästi jo tuota kaljuuntumista näkyvillä.
Martinat sun muut, sama juttu varmasti tulevaisuudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu