onko liikaa?

Juon alkoholia joka viikko viikonloppuisin pe/la sen 8-12 annosta baarissa. Olen 20-vuotias opiskelija poika. Onko teidän mielestänne liikaa. Tätä jatkutunut jo 2 vuotta johon mahtuu "muutamia" selviä viikonloppuja.
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suositeltava määrä on 17 annosta, voit reippaasti lisätä alkoholinkulutustasi!

Äänestä

Aika pieniä määriä juot, onkos poika ollut kunnolla edes kännissä ikinä lol röyh

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gjjtjtj kirjoitti:

Juon alkoholia joka viikko viikonloppuisin pe/la sen 8-12 annosta baarissa. Olen 20-vuotias opiskelija poika. Onko teidän mielestänne liikaa. Tätä jatkutunut jo 2 vuotta johon mahtuu "muutamia" selviä viikonloppuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu