Huolestuneena mummona kysyn ; onko Iisalmen koulujen oppilaiden vanhemmilla kesäloman jälkeen ja uuden lukuvuoden alkaessa huolta lasten takia koulukiusaamisen /epäillyn koulukiusaamisen alkamisesta ? ! Asiallisia viestejä,kiitos.
Kuolukiusaaminen Iisamessa
Turha pelko ?
5227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuolukiusaaminen??
"ymmälläyks":Jos oltaisiin samaa ikäluokkaa,sinä varmaankin olisit koulukiusaajani! Siulle ei niitä virhetä satu,mutta muita osaat mollata ,jopa oikeassa asiassa! Paas nyt katsoen,että joka piste ja pilkku on paikallaan. Ja asiallisia viestejä odotin !
Tuskin se mihinkään häviää. Kauppis-Hieikin koulussa parhailla puukot mukana.
Koulukiusaaminen johtuu siitä, että näitä kiusaajia on kohdeltu kaltoin kotonaan. Vanhemmat hakkaavat ja kiusaavat lastaan ja tämä sitten tekee sitä toisille lapsille koulussa.
Koulukiusaajien vanhemmat ovat syyllisiä, ei lapsi.
Kiusaaja onkuin eläin, hän puolustautuu "puremalla" puolustautuu koska ei osaa leikkiä, ei ole sosiaalisia taitoja joilla kommunikoisi toisten lasten kanssa. Lapsi ei osaa leikkiä, nauraa,laulaa ei muuta kuin kiusata.
Näitä nykyajan paskahousuja pitäs opettajan vetää turpaan, vähintään karttakepillä pieksää että oppisivat saatana paskapäät ihmistavoille kun ei sitä nykyään kotona opeteta, kuin silitellään sen "petterin ja liisan" päätä, ei meidän lapset, vittu mitä nykypäivän facebook paskoja, kyllä ennen oli ennen, nykyään niin vapaakasvatusta ja viherpeipon pentuja koko kaupunki täynnä.
sitä saa mitä tilaa..
Ennen koulukiusaaminen loppu muutamaan tukkapöllyyn ja remmin iskuun perseelle.
Ja tuli kunnon kansalaisia, mitä nykyään ei saa tekemälläkään.