Etsipä Googlesta tällä " Mies sanoi: minä tai koira" nimellä keskustelua, siinä muuten aivan hyvää tietoa.
Se kertoo mitä luultavammin on tällaisen ihmisen kanssa odotettavissa, sillä näitä määräyksiä alkaa satelemaan aina vain lisää, saatat saada seuraaksi laiusekkeen minä tai lapset, jos sinulla sattuu olemaan vaikka entisestä suhteesta lapsia.
Se kertoo mitä luultavammin on tällaisen ihmisen kanssa odotettavissa, sillä näitä määräyksiä alkaa satelemaan aina vain lisää, saatat saada seuraaksi laiusekkeen minä tai lapset, jos sinulla sattuu olemaan vaikka entisestä suhteesta lapsia.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Minulle sanoi nainen: Joko koira lähtee tai minä. Avasin naiselle oven ja sanoin, HYVÄSTI.
Ihminen joka vaatii valitsemaan tuollalailla on täysin paska. Kenenkään ei pidä luopua rakkaasta perheenjäsenestään moisen luonnevikaisen takia.
Minullakin on ollut koiria ja kissoja. Koirat ja kissat eivät ole PERHEENJÄSENIÄ.
Ymmärrän kyllä että eläimiin voi kiintyä syvästi ja ne tuntuvat MELKEIN perheenjäseniltä.
Kelle on kelle ei. Ei se tee sinusta koira- tai kissaihmistä jos sinulla on ollut koiria ja kissoja. Maailma on täynnä ihmisiä joilla ei pitäisi olla minkäänlaista elikkoa.
Tyyppi joka laittaa valitsemaan kannattaa laittaa heti kiertoon. Jos sellaista ilkeää vaatia, ilkeää vaatia mitä vaan.
Meillä on aina kohdeltu ELÄIMIÄ hyvin!!
Vain idiootit(tunnevammaiset) pitää eläimiä perheenjäseninä, hellanlettas mistä näitä mammanpoikia oikein sikiää.
Ei ole ihme että nainen lähtee..
Lässytä sinä jatkossa eläimiesi kanssa;-)
Annoit oikein itsellesi plussia ja muille miinuksia. Hyvin on varmasti teillä eläimiä pidetty kun eivät ole olleet edes perheenjäseniä. Muuttivatko ne kenties löytöeläintaloon?
Hellanlettas millaisille ihmisille eläimiä annetaan. Onneksi teillä ei ole enää eläimiä.
Se nainenhan lähti kun tuo koiramies käski sen lähteä. Avasi oikein oven ja sanoin Hyvästi.
Olen samaa mieltä, ei kukaan voi vaatia toista luopumaan koirastaan. Luopuuhan naiset nykyään jo lapsistaankin miehen vaatimuksesta niin tämä on aika sama asia. Ihminen joka sellaiseen suostuu on todella heikko yksilö.
Olli P, olet täysin oikeassa, ensin koira ja sitten lapset ja vielä mitä muuta. Kukaan tuskin tarkoittaa, että eläin rinnastettaisiin ihmiseen, mutta jos koira joutuu entisistä oloista väistymään kun tuo adonis saapuu, riittää että se suljetaan vaikka autotalliin yksin, kun aikaisemmin on saanut olla perheen parissa.
Olisi hyvä miettiä, onko tämä eläinrääkkäystä, mielestäni on.
Ja lapset ovatkin jo seuraavalla listalla, tuskin saavat kävellä kotonaan.
Sairaita tuollaiset koiriin sekaantujat joille koira on ihmistä tärkeämpi. Ei kannata ainakaan sekstailla sellaisen naisen kanssa...
Miehen kanssa..
Eikä varsinkaan sen koiran kanssa.
No mitäs luulisit, mistä se johtuu että koiranaiset puolustaa koiraansa niinkuin olisi oma aviomies kyseessä...